https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAVALAR ISINMADAN..

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECEN Havanın güzel olduğu  ve Fenerbahçeli‘lerin  hangi maçı nerede izlesem diye çok zorlandıkları bir Pazar günüydü. Maçtan saatler öncesinde caddede bir bankta otururken yanımdaki yaşlıca teyze Fenerbahçe şampiyon olunca şuradan cadde çok güzel gözüküyor diye belli ki planlarını yapmaya başlamıştı. Yani herkes gün sayıyordu.

Fenerbahçe maça zorunlu değişikliklerini yaparak çıkmıştı. Sağ bek Mehmet Topuz orta üçlüde Selçuk , stoperde Kadlec değişik isimlerdi. Salih bir önceki Kadıköy’deki maçta olduğu gibi yine ilk 11 başlamıştı. Caner’in güzel frikik golüne Isaac ile karşılık veren Antalya bu golle umutlansa da Kadlec‘in golüyle tekrar yenik duruma düşüyordu.

kadlec İkinci yarıda uzun süre durgun geçen maçta son dakikada Kadlec ve uzatmada Sow’un golüyle farkı yakalıyordu Fenerbahçe.

Fenerbahçe’ nin bu sene fark yaratan özelliklerine değinmek istiyorum. Öncelikle takım arkadaşlığı üst seviyede ve bunu beraber her hafta düzenledikleri yemek organizasyonlarıyla görüyoruz. Oynamayan oyuncular hep hazır durumda. Oynamama sebeplerini biliyorlar ki bu yabancılar için kontenjan sorunu oluyor. Oynadıkları zamanda görevlerini eksiksiz yerine getiriyorlar. Bu da Ersun Yanal’ ın büyük başarısıdır.

Bir diğer fark yaratan özellikte  Fenerbahçe transfer yaparken belli bir süredir oyuncunun karakterini de araştırıyor. Çok sağlam karakterli oyuncuyu kadrosunda bulundurunca ister istemez o futbolcuyu gören diğerleri de o şekilde davranmak zorunda kalıyor.

fener1Yıllar önce Pierre Van Hoijdoonk ile başlayan iki senedir Kuyt ile devam eden süreç. Hatırlarsanız Pierre sezon başında 3 sarı kartı varken sezonu 4.kartı görmeden bitirmişti. Kuyt da çok iyi niyetli ve tekmeye kafa uzatacak şekilde mücadele ediyor. Diğer takımlarda kafasına top çarpınca yerde 3 takla atıp kalkmayan futbolcuları görünce bu farkı anlıyoruz. Fenerbahçe’ de bir futbolcu yere düşmüş ise ya sakatlanmış ya da dikişlik bir darbe almış oluyor.

Tüm bunların neticesinde Fenerbahçe belki de tarihinde ilk kez Nisan ayında avalar ısınmadan şampiyonluk kutlayacak.
metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular