https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENA DEĞİL

Okunması Gerekenler

FENA DEĞİL

6-0’lık Real Madrid hezimeti sonrası sıfır moralle zor deplasmanlardan Gaziantep maçının kısa özeti şudur; Fena değil.

Nagatamo, Nzonzi, Babel, Belhanda’nın olmadığı, yerine yerli rotasyonu ile sahaya çıkan Galatasaray’da tüm yerliler özellikle ilk yarı çok iyi oynadılar. Ömer ve Emre solda, Ahmet geride, Adem ileride çok çalıştı. Maçın hemen başında Andone’nin sakatlanması büyük şanssızlıktı. Yerine Babel girdi. Ömer, hem attığı mükemmel gol, hem verdiği paslar hem de mücadelesi ile maçın yıldızı oldu. Emre solda ileri geri çok çalıştı. Nagatamo’nun artık formayı geri alması zor. Şener de iyileşirse, kronik formsuzlardan biri olan Mariano da devre dışı kalır. Emre Akbaba geri dönebilirse, Seri, seri sonu olur, takım biraz ruh kazanır.

Feghouli’nin gol atması, iki topunun direkten dönmesi, olumlu futbolu adeta ben olmazsam olmaz dedirtiyor.

İlk yarı 2-0 olunca ikinci yarı rolantide geçti. Defansta hata yapmadılar. Lyundima dengeli oynayıp Ahmet ile iyi anlaşınca, rakibe fazla pozisyon da vermediler. Gaziantep iyi takım ama bu maçta hiç etkili olamadılar, kaleyi bulan şutları yok.

Ölü gibi ruhsuz maçlardan sonra mücadeleci ve dikine oynayan bir takım vardı ve seyirci bu takımı sevdi. Fatih Hoca artık son şans filan demeden bu takım mantığını devam ettirmeli.

Hezimet sonrası deplasmanda alınan üç puan ilaç gibi geldi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular