https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FEDEX CUP 10.000.000 $ SAHİBİNİ BULUYOR

Okunması Gerekenler

EMRAH

Fedex Cup 2014’te play-offların son turnuvası The Tour Championship, Atlanta East Lake Golf Club’da bugün başlıyor.
İlki 2007 yılında düzenlenen Fedex kupasını, tenis Atp turdaki, o sezon en yüksek 8 puana sahip tenisçinin katıldığı sezon kapanış turnuvasına benzetebiliriz. Fedex Cup Amerikan PGA turundaki oyuncuların ağustos sonunda düzenlenen Barclays turnuvasına kadar kazandıkları puanlar baz alınarak oluşturulur. En yüksek puana sahip 125 golfçü Barclays’a katılmaya hak kazanır.
Barclays sonunda bu kez en yüksek puanlı 100 oyuncu play-offlara devam etmeye ve Deutsche Bank turnuvasına katılmaya hak kazanır.
Deutsche Bank sonucunda çember daha da daralır ve tepedeki 70 oyuncu kupaya devam eder ve BMW Championship’e katılmaya hak kazanır. Bu turnuva geriden gelen oyuncular için son şanstır. Turnuva sonunda en yüksek toplam puana sahip 30 oyuncu son play-off turnuvası olan The Tour Championship’e katılmaya hak kazanır.
fedex cupThe Tour Championship’i en yüksek puanla tamamlayan oyuncu ise tüm sporlardaki en yüksek ödül olan 10.000.000 doların sahibi olur. Geçen yıl İsveç’li Henrik Stenson’ın kazandığı kupada, bu sezon topladıkları puanlarla ilk beş sırada olan oyunculardan herhangi biri East Lake’de kazanırsa, rakiplerinin performansından bağımsız olarak kupayı kazanacak. Daha alt sıralardan bir oyuncu The Tour Championship’i kazanırsa, işler karışacak ve birçok denklemin ardından Fedex Cup sahibini bulacak. İlk 5 sıradaki isimler ise şöyle;
1. Chris Kirk
2. Billy Horschel
3. Bubba Watson
4. Rory McIlroy
5. Hunter Mahan
East Lake’te saha 7.374 yardalık ve Par 70 vuruşlu. Bu turnuvayı kazanan isim ayrıca Fedex Cup ikramiyesinden bağımsız olarak 1.440.000 dolarlık ödülün de sahibi olacak. Yani bu turnuvayı kazanan isim Fedex Cup’ı da birinci sırada bitirirse, bir seferde 11.440.000 $ kazanacak.
Ben bütün sezon iyi oynayan, 2 Major kazanıp, tam 11 kez ilk 10 yapan Rory McIlroy’un kazanacağını düşünüyorum. Zaten en çok hakeden isim de o.
Bu arada Dustin Johnson kişisel sebeplerden ötürü turnuvaya katılamadığı için 29 oyuncu sahada yer alacak.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular