https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EN GÜZEL ARABA YARIŞLARI ‘AUTO RACING’ FİLMLERİ

Okunması Gerekenler

DERYA ATILGAN

Bu haftaki spor dalımız olan ‘ARABA YARIŞLARI’ ve yine ‘kendimce’ en iyi 3 filmiyle beraberiz.

1.filmimiz Orjinal ismiyle NEED FOR SPEED, Türkçeye çevrilmiş haliyle HIZ TUTKUSU.

Bu isim bilgisayar ya da play station dendiğinde, hemen hepimizin aklına gelen ilk oyunlardan biri.

2014 yapımı filmi de oyunu kadar olmasa da, en azından araba, hız ve adrenalin tutkunu insanlar için sıkılmadan izlenebilecek bir film.

Başrollerde Tobey Marshall (Aaron Paul) oynuyor ve içinde sadece ara yarısı değil, ölüm, hapishane, intikam sahneleri de olan oldukça hareketli bir film.

Ayrıca ‘28 Hafta Sonra‘ filmiyle bir anda spot ışıklarını üzerine çeviren güzel İngiliz aktris Imogen Poots da Julia Maddon karakteriyle kendisine eşlik ediyor.

2.sıradaki filmimiz çevrildiği sene olan 1990 yılında izleme rekorları kıran bir eser.

Tony Scott’un yönettiği ve 2 celebrity Tom Cruise ve Nicole Kidman’in oynadığı DAYS OF THUNDER, Türkçesiyle Yıldırım Günlerinin yapım ekibi, Tom Cruise gerçek anlamda Hollywood’a sokan TOP GUN filminin yapım ekibiyle aynı..

Ayrıca Nicole Kidman da bu filmle sanat kariyerinde çıkışa geçmiş ve bugünkü yerine ulaşmıştı.

20.yüzyılın en çok gişe hasılatı yapan araba yarışı ve en iyi Nascar filmi olarak tarihe geçmişti. Sıkılmadan izleyeceğinizi düşündüğüm bir film.

Son sırayı hepimizin Araba Yarışı ve Sinema dendiğinde aklına gelen ilk filmle bitirelim istedim; FAST AND FURIOUS, Türkçesiyle Hızlı ve Öfkeli..

İlki 2001 yılında çevrilen film o kadar beğenildi ki, ard arda yapılan 2-3-4.leri derken seri tam 7 rakamına ulaştı.

İki ünlü isim, Van Diesel ve 2013 sonunda hayatını kaybeden Paul Walker isimlerini hatırlatmaya gerek yok diye düşünüyorum..

Araba yarışı, hız ve macera seviyorsanız, Seyretmeyenlerin mutlaka, seyredenlerin de defalarca seyretse sıkılmayacağı bir seri..

Herkese iyi seyirler…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

derya.atilgan@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular