EZGİ KASAPOĞLU İLE DOBRA DOBRA

Okunması Gerekenler

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda...

kaan ilhan resimBu dönem röportajlarımda sadece spor dünyasında yer alan isimlere değil, oyunculara da yer vereceğimi söylemiştim. Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde sevgili Ezgi Kasapoğlu’yla birlikte, çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

 

EZGİ KASAPOĞLU KİMDİR? SİZİ BİRAZCIK TANIYALIM

16.06.1989 İstanbul doğumluyum. Göçmenim. Baba tarafı Rodoslu, anne tarafı Çerkez ortaya biraz karışık birisiyim. (Gülerek)

Ezgi Kasapoğlu, çocukluğundan beri oyunculuğa meraklı olan, birazcık kendisini televizyonda hayal eden, her zaman bir şeyleri yapabilmeye çalışan, işini layıkıyla yapmaya çalışan, bunun dışında lise yıllarında tiyatroyla haşır neşir olan birisidir.

LİSE DÖNEMİNİZDE FARKLI ALANLARA YÖNELMEYİ TERCİH ETMİŞSİNİZ BUNU BİRAZ ANLATIR MISINIZ?

Liseyi Tuncay Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesinde okudum. Sinema –TV bölümünde, benim burada farklı bir ilgimin olduğunu fark ettim bu ilgim psikoloji ve felsefe alanına yönelikti. Hocalarım burada bana Ezgi sen bu işleri bırak gel psikolojiye yönel ülkeye hayırlı bir vatandaş ol dediler (Gülerek). Bunu biraz geri planda bıraktım, çünkü liseyle birlikte benim oyunculuk kariyerimde başlamış oldu.

SÜREÇ NASIL BAŞLADI NEREDEN EĞİTİM ALDINIZ?

Ben kuşdilinde eğitim alarak bu işe başladım. Burada Burçin Atılgan ve Atilla Sarıkayalı bu isimler bana sunuculuk anlamında her şeyi öğrettiler bu işe ilk olarak ben muhabir olarak başladım.

OYUNCULUK FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Bu güzel ve uzun bir hikâye. Ben daha 13 yaşlarındayken ailemle birlikte tatildeyken ailecek güneşlendiğimiz sırada şezlongun üzerinde bir karanlık oluştu bir kadın geldi yanımıza Gül Hanım diye ve bizimle çalışır mısınız? Dedi ve Gül Hanım vasıtasıyla şimdiki menajerim Nimet Atasoy’la tanıştım kendisiyle de elektriğimiz tuttu ve bugünlere kadar geldik.

OYUNCULUKLA İLGİLİ İLK DENEYİMİNİZİ NEREDE YAŞADINIZ?

Cola Turka reklamında ilk deneyimim oldu. Aslında bu biraz figüranlık gibiydi ama benim için önemli olan ilk paramı kazanma duygusuydu. Bu başarıyı, bu tadı aldığımda artık benim için süreç başlamış oldu.

HANGİ ÜNİVERSİTEDEN MEZUNSUNUZ?

            2007 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümünden muzun oldum daha sonra Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV bölümünü okuyarak bu işle ilgili eğitimlerimi tamamladım.

KAÇ DİL BİLİYORSUNUZ?

Sadece İngilizce.

SİNEMA –TV MEZUNUSUNUZ. PEKİ, BUNUN SIRF OYUNCULUKLA KALMASINI İSTEDİNİZ Mİ?

Hayır, istemedim zaten ben kamera arkasında bir şeyler yapmak istiyordum. Bu süre zarfı içerisinde Çocuklar Duymasın dizisi, Celal ile Ceren ve Cin Geçiti filmlerinde oynadım. Tabi bu süreç itibariyle çevrem oluştu ve Acun Medyayla tanıştım.

HAYATINIZDA Kİ SIÇRAMA NOKTASI SİZCE NEYDİ SÜREÇ İTİBARİYLE?

Çocuklar Duymasın ’da oynamamdır. Uzun yıllar televizyonda başarıyla izlenen bir projede oynadığım için kendimi hem şanslı addediyorum, hem de mutluluk duyuyorum.

ACUN MEDYA’DAKİ SÜREÇ NASILDI?

Acun Medya’ya arkadaşım Ezgi Erol staj başvuruş yapmış bu başvuru sürecinde Acun Medya 1 saatliğine açmış bu staj başvuru sürecini, ben süreyi kaçırdım arkadaşım Ezgi sayesinde Acun Medyayla görüşmeye gittim.

Atılay Yılmaz ile tanıştım, Atılay abi benim bu hayattaki ikinci dönüm noktamdır. Ben oraya staj görüşmesi için gittim sonra staj dönemi bitti kadroya alım gerçekleştirmediler o rüya bitti. (Gülerek) Sonra ben Atılay abiyle aramızdaki samimiyete güvenerek o zamanda TV 8’i satın almıştı Acun Medya,  Atılay abiyle görüşmeye giderek abi başlayalım mı? Başlasak mı derken başla dedi. (Gülerek) Burada yapım asistanı olarak çalıştım ama Atılay abi benim televizyon önündeki konumumu bildiğinde dolayı daha sonra bir proje için deneme çekimlerine aldı. Bu projenin adı Kahverengi Tabelalardı. Bu süreçte Atılay abi bana gerekli görüşmeleri yaptık proje için bekliyoruz dedi ama proje olmadı. Sonra ben TV 8’de Özge Uzunla çalışmaya başladım. ‘Özge ile güzel bir gün’ adlı programda dış çekimlerde muhabirlik yaptım ve süreç böyle devam etti.

TV 8’DE KAÇ YIL ÇALIŞTINIZ?

1 yıl çalıştım.

ŞU AN KANALTÜRK’TESİNİZ. BURADA Kİ SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Kanaltürk’te benim çok eski bir arkadaşım çalışıyordu Burçin Ergün. Burçin beni çok tesadüfi bir şekilde aradı GagGuk programı için bir sunucu arıyorlar görüşmek ister misin? Dedi. Bende olumlu dönerek görüşebilirim dedim, kendileriyle görüştük ve daha uygun olduğuna kadar verdik, çünkü TV 8’de hayallerime çok uzun bir yolla ulaşacağımın kararına vardık ve bu tasarrufumuzu Kanaltürk ’ten yana kullandık. GagGuk programı için gitmiştim ama o proje askıya alındı bana farklı bir programı verdi Barış Turanlı ‘Evlilik İşleri’ adlı programı hazırlamaya başladık.

EN BÜYÜK HAYALİNİZ NEDİR?

Çok iyi bir sunucu olmak istiyorum. Sunuculuk ve spikerliği harmanlamak istiyorum ama ana haber spikerliği değil çünkü benim sinir alt yapım onu kaldıramaz.

MEVCUT PROGRAMINIZA GELELİM. EVLİLİK İŞLERİ KONSEPTİNİ SİZ Mİ İSTEDİNİZ?

Programlar müdürüm sevgili Barış Turanlı işin içine atmasıyla evlilik sektörüne girdim. (Gülerek) Hiç bilgi sahibi değildim, hiçbir bilgim yoktu evliliğe dair artık boynuz kulağı geçti. (Gülerek) Şimdi insanlara ben yol gösteriyorum.

PROGRAMLA İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Çok iyi, insanlar soruyorlar burası neresi? Bende kendilerine hemen dönüş sağlıyorum.

KANAL İÇERİSİNDE FARKLI PROJELER VAR MI SİZE GELEN?

Var, çünkü değişen yayınla birlikte artık yeni sezon başlıyor. Evlilik İşlerinin de miadı artık dolacak çünkü yaz bitti, kış düğünleri az oluyor, kış çekersek yazı yeriz bu kış sürecinde keyifli projelerimiz var sürpriz. (Gülerek)

MEVCUT PROGRAM DIŞINDA HANGİ TARZDA PROGRAMLAR YAPMAK İSTERSİNİZ?

Gezi programı yapmayı çok istiyorum.

SUNUCULUK DIŞINDA BAŞKA HAYALLERİNİZ VAR MI?

Değişik ürünlerin bulunduğu, değişik sunumların yapıldığı, değişik bir konseptli cafe açmak istiyorum. (Gülerek)

Ben tek bir işte sabit kalıp, tek bir şeyi yapmayı seven bir insan değilim.

SEKTÖRDE KENDİNİZE ÖRNEK ALDIĞINIZ BİRİLERİ VAR MI?

Show TV muhabiri Salvo Kohen

SEKTÖRDE JENERAYON OLARAK BU İŞİ İYİ YAPAN SİZCE KİMLER VAR?

Spor camiasından Canan Çalışkan ve Saadet Özsırkıntı.

İDOLÜNÜZ VAR MI?

Burcu Esmersoy.

FUTBOLA GELELİM. HANGİ TAKIMLISINIZ?

Çok iyi bir Beşiktaşlıyım. Ben takımı ve çarşıyı severim, oyunculara hiç takılmam, sadece Pascal Nouma’yı çok severim. (Gülerek)

Galatasarayı’da çok severim. 17 Mayıs 2000 yılında yaşadıklarımızı asla unutamam. Ecel terleri dökmüştük Beşiktaşlılar olarak, inanılmaz bir tabloydu ve biz o gece Galatasaraylı olduk.

MAÇLARI İZLER MİSİNİZ?

İzlerim. Milli takımın maçlarını izlerken kalp krizi geçirecek gibi olduğumdan dolayı izleyemiyordum, ani fırlamalar yapıp, totemler yapan birisiyim. (Gülerek).

OFSAYTTAN ANLIYOR MUSUNUZ?

Bir miktar anlıyorum ama lütfen anlattırmayın. (Gülerek)

KONUŞMAMIZIN BAŞINDA FATİH TERİM’İ ÇOK SEVİYORUM DEMİŞTİNİZ. İMPARATOR İÇİN NELER SÖYLERSİNİZ?

Fatih hocayı çok seviyorum. Beşiktaşlılar haz etmiyor ama ben çok seviyorum. Fatih Terim’in Fatih Terim olduğunu ne Beşiktaşlılar nede Fenerliler inkâr edemez.

ŞAMPİYON KİM OLUR?

Artık biz olalım. (Gülerek).Kanser oluyoruz ya yok böyle bir şey.

FUTBOLUN DIŞINDA HANGİ SPOR DALLARINI SEVERSİNİZ?

Kış sporlarını çok severim. Buz patenini severim, su balesine bayılırım.

SOSYAL MEDYA İLE ARANIZ NASIL?

İyidir. (Gülerek). Twitter ve Instagramı aktif kullanıyorum, kişisel olarak eleştiriye açığım ılımlı eleştiriler tabiiki de. Instagram’dan hep güzel dönüşler alıyorum.

Bunun dışında Youtube’da TV açmak istiyorum.

BAŞKA NEYE İLGİLİDİR EZGİ KASAPOĞLU?

Astrolojiye karşı ilgiliyim. (Gülerek) Meraklıyımdır günlük burçlarımı muhakkak okurum ikizler burcuyum. Doğru mu? Yanlış mı? Bilmiyorum ama eğer önemli bir işim varsa, önemli bir yerden haber bekliyorsam muhakkak burcuma bakıyorum. Yükselenimi de okurum (Gülerek). Yükselenim terazidir. İkizlerde istediğimi elde edemezsem hemen yükselenime bakarım. (Gülerek)

Müziğe de ilgim var. Ben geçmişte İstanbul Üniversitesi Konservatuarı piyano bölümünden mezun oldum. 6 yaşında beş sene okuyarak bu işi hobi olarak yaptım. (Gülerek)

MÜZİKTE, KADINLARDA VE ERKEKLERDE EN ÇOK SEVDİĞİNİZ İSİMLER KİMLER?

Lara Fabian severim ama çok dinleyemem. Erkeklerde, Leonard Coheni, Dark Depths Calvin Harris ve Slaughter’ı çok severim.

Bizde, Sertab Erener ve Sıla, erkeklerde ise Kenan Doğulu’yu severim.

YABANCI DİZİLERE KARŞI MERAKINIZ VAR MI?

Bayılırım. (Gülerek) Homeland ve American Horror Story izliyorum. Homeland dizisinde oynayan Carrie Mathison vardır çok severim.

SOHBETİMİZİ AİLENİZLE KAPATMAK İSTERİM. NELER SÖYLERSİNİZ AİLENİZLE İLGİLİ?

Beni sağ olsunlar her zaman destekliyorlar, projelerim üzerinde annem ve babamla oturup konuşuruz, bana görüşlerini söylerler. Onlar benim en büyük şansım.

Saygılarımla…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Mail : kaan.ilhan@abcspor.com

Twitter: @sinyorrkaan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

TERLİKLİ DAMAT

Aslında Fenerbahçe doğru transfer dokunuşları yaptı sezon öncesi. Kangrenleşen sol bek sorununu iki tane iyi isimle çözdü. Stoper sıkıntısı...

ERROR BULUT

ERROR BULUT Yüz güzelliği mi iç güzelliği mi meselesiyle uzaktan- yakından bir alakası yok ama "boyu mu, işlevi mi" meselesini çok andıran bir sorunsal daha...

AYAN, PİNHAN VESAİRE

AYAN, PİNHAN VESAİRE “Reklam, talep yaratma sanatıdır.” American Marketing Association (AMA) reklamı bu sözlerle tanımlar. Reklam ve genel olarak pazarlamayı ele aldığınızda en kısa ve en efektif...

5 YILLIK HASRET BİTTİ

5 YILLIK HASRET BİTTİ Sezonun 2. haftasında son şampiyon Başakşehir sahasında Galatasarayı ağırladı. Maça iki takımda dengeli başladı. Ortasaha mücadelesi ile geçen ilk 10 dakikada iki...

İKİDE İKİ

İKİDE İKİ Haftaiçi Avrupa Ligi ön elemeleri, haftasonu lig maçları derken yoğun bir temponun içine giren Galatasaray ilk iki maçı kazasız atlattı. Haftaiçi Bakü, bu...

Benzer Konular