https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EYVAH.. GERARD VE EVERTON FORMASI!!!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

İngiltere’de hep konuşulan konu; her Liverpool’lunun zamanında bir Everton anısı olduğu ve o forma veya bayrak ile çekilmiş bir fotoğrafının bulunmama ihtimalinin olmadığıdır..

Birçok insanın ölümüne neden olan meşhur Heysel Faciası ve FA CUP 1988-89 sezonunda Nottingham Forest maçı sonrası yaşananlar karşısında, Everton’lular kendilerinin bir duygu takımı olduklarından ve Liverpool’u onların taraftaları hariç kimse sevmezken, kendilerine herkesin pozitif baktığından bahseder dururlar!

2 gün evvel İngiliz gazetelerinde çıkan fotoğraf ise Liverpool efsanelerinden Steven GERARD’ın küçükken çektirdiği bir resim..

THE REDS taraftarı  ve KOP tribünleri, canları gibi sevdikleri kaptanlarına ne diyecek bilmiyoruz ama bu resim, her Liverpool’lunun yolu en azından bir kez Everton’dan geçmiştir sözünü doğrular nitelikte!

En son 1990 yılında şampiyonluk tacını takabilen Kırmızılarla hiç şampiyonluk kupasını kaldıramayan Gerrard, bu kupayı ezeli rakipleri Everton’un şampiyonluğunda kaldırmış.

1987 yılında İngiltere Ligi’nde Everton şampiyon olduktan sonra Gerrard’ın teyzesi Leslie, yeğeniyle beraber Everton’un müzesine giderek orda Gerrard’ın resmini çekmiş. Kupalarla olan resmin yanı sıra Gerrard’ın Everton forması giymiş olması da dikkat çeken bir diğer nokta!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular