https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EURO 2020 ŞEHİRLER AÇIKLANDI, HERKES VAR BİR TÜRKİYE YOK!

Okunması Gerekenler

İsviçre’nin Cenevre kentindeki törende şampiyonaya ev sahipliği yapacak 13 ülke UEFA Başkanı Michel Platini tarafından açıklandı.

UEFA beklendiği gibi yarı final ve final için tercihini Londra’dan yana kullandı. Şampiyonanın final ve yarı final karşılaşmaları İngiltere’nin başkenti Londra’daki ünlü Wembley Stadyumu’nda oynanacak.

Almanya’nın Münih kenti 3 grup maçının yanı sıra 1 çeyrek final mücadelesine ev sahipliği yapacak.

EURO 2020’deki diğer çeyrek final ve 3’er grup maçının oynanacağı şehirler Azerbaycan’dan Bakü, Rusya’dan St.Petersburg ve İtalya’dan Roma oldu.

Son 16 ve diğer grup maçlarının oynanacağı şehirler ise; Danimarka’nın Kopenhag, Romanya’nın Bükreş, Hollanda’nın Amsterdam, İrlanda’nın Dublin, İspanya’nın Bilbao, Macaristan’ın Budapeşte, Belçika’nın Brüksel ve İskoçya’nın Glasgow kentleri oldu.

Tabii ki bu ülke ve şehirler arasında olmamamızı, bundan organizasyonu tek başına yapmak isteyen ama buna karşı çıkıldığı için bu tip bir şampiyona sistemine ev sahipliğini kabul etmeyen Türk yetkililerden kaynaklandığını belirtmemiz gerekiyor.

Yoksa UEFA başkanı MICHEL PLATINI, en azından bir yarı final maçını Türkiye’ye vereceğini kamuoyuna daha önceden açıklamıştı.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular