https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EN PAHALI TRANSFERLER

Okunması Gerekenler

24 saat evvel resmi olarak gerçekleşen James Rodriguez’in Monaco’dan Real Madrid’e geçişi sonrası gözler bir anda ödenen 88 Milyon Euro bonservis bedeline takıldı.
Peki bu bir rekor muydu yoksa kulüplere ödenen daha yüksek bonservis ücretleri oldu mu ?
SİZLER İÇİN ‘ bugün itibariyle’ ilk 5 sırayı kaleme aldık;

***Galler Futbolunun Ian Rush ve Ryan Giggs sonrası en meşhur futbolcusu olarak kabul edilen GARETH BALE, geçen sene Tottenham’dam tam 100 MİLYON EURO bonservis karşılığına LOS BLANCOS’un yolunu tutmuştu ve zirve onun!

bale goal*** 2.SIRADA.. 94 MİLYON EURO bonservis ve ödeyen kulübün ismi yine aynı; Real Madrid! CRISTIANO RONALDO için 2009 yazında Manchester United’a dünyanın parasını ödediler ama bunu katbekat çıkarttıklarını söylemek için müneccim olmaya gerek yok.

3. sırada iki isim var.. İkisinde de rota yine İspanya ama ilkinde bu kez Katalan Devi Barcelona var. Bu yaz tam 88 Milyon Euro karşılığında Liverpool’dan LUIS SUAREZ’i aldılar.

RONALDO AND SUAREZİkincisinde dün gece gerçekleşen taze bir transfer haberi var. Yine başrollerde Real Madrid ve Dünya Kupasının parlayan yıldızı, gol kralı ve en güzel golün sahibi Kolombiyalı JAMES RODRIGUEZ. Monaco geçen sene 45 milyon euro ödediği oyuncuyu üstüne 33 milyon euro koyup satmış oldu.

rod25.sırada yine REAL MADRİD var! 2001 senesinde tam 75 milyon euro karşılığında Juventus’dan alınan ZINEDINE ZIDANE.. 2014 YILINDA bu rakamlar çok birşey ifade etmiyor olabilir ama 13 sene evvel ödenen bu para, o zamanlar inanılmaz yankı uyandırmıştı.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular