https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EN ÇOK GOL ATAN AVRUPALI MİLLİ GOLCÜLER

Okunması Gerekenler

HAFTA SONU IBRAHIMOVIC’in attığı 2 golle İsveç tarihinin en çok gol atan oyuncusu olmasıyla gündeme gelen konu, bizleri tüm Avrupa tarihine ve en çok gol atan isimlere götürdü.
İşte size MİLLİ FORMA altında en çok gol atan Avrupalı 5 isim ve gol sayıları;

FERENC PUSKAS… Ünlü Macar efsanesi ve birçoklarına göre, Pele ve Maradona kadar hatta onlardan da büyük futbolcu olan Puskas, 89 maçta 84 golle zirvede bulunuyor. Aynı zamanda bir Real Madrid efsanesi olduğunu da hatırlatalım.

puskasSANDOR KOCSIS… Yine bir Macar ve ülke futbolunun ‘Altın Jenerasyonunun’ 1950’lerin en önemli isimlerinden. Altın kafa lakaplı ünlü golcü, Barcelona’da da sembol olmuş bir isim ve 68 maçta 75 golle 2.sırada yer alıyor.

MIROSLAV KLOSE… 137 maçta 71 gol atan Alman golcü, Avrupalılar arasında 3.sırada ve ondan da önemlisi Brezilya/2014’de attığı gollerle Dünya Kupalarında en çok gol atan oyuncu unvanını ele geçirdi.

KLOSE GOALGERD MÜLLER… 4.sırada yine bir Alman ve ’Bombacı‘ lakaplı forvet, 62 maçta 68 golle bulunuyor.

ROBBIE KEANE…İrlanda Futbolunun efsane isimlerinden ünlü forvet, 134 maçta 62 golle 5.lik koltuğunda.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular