https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EN BÜYÜK ROKET RONNIE!

Okunması Gerekenler

Mark Selby Dünya Snooker Şampiyonası’nda Ronnie O’Sullivan’ı yenerek kupayı aldı, ama Roket yine de en büyük olmayı başardı.

Londra’da düzenlenen ödül töreninde Dünya Yılın Snooker Oyuncusu ödülüne layık görülen Ronnie O’Sullivan için bu önemli bir moral oldu. Ronnie’nin ilk kez finalde Dünya Şampiyonluğu’nu kaptırarak altıncı kez bu ünvanı elde edememiş olmak yetmezmiş gibi, ünlü oyuncu turnuvadan saatler sonra spor arabasıyla otoyolda aracın kontrolünü kaybetmiş ve 6 yaşındaki oğluyla şans eseri ölümcül bir kazadan yara almadan kurtulmuştu!

snooker12Ödül törenindeki ödüller ve sahipleri şöyle:

Dünya Yılın Snooker Oyuncusu: Ronnie O’Sullivan
Snooker yazarları Yılın Oyuncusu: Ding Junhui
Fanlar Yılın Oyuncusu: Ronnie O’Sullivan
Yılın Çömezi: John Astley
Yılın Performansı: Mark Selby
Yılın Sihirli Anı: Mark Selby
100 Century için Özel Ödül: Neil Robertson
147 Klübü (sezonda 147 yapan oyuncular): Neil Robertson, Judd Trump, Mark Selby, Dechawat Poomjaeng, Gary Wilson, Shaun Murphy, Ronnie O’Sullivan
Şöhretler Klübü’ne giriş yapanlar: Dennis Taylor ve Cliff Thorburn

selbyYeni düzenlemeye göre yayınlanan Dünya Sıralaması’nda Mark Selby birinciliğe yerleşirken, Dünya Snooker Şampiyonası’nda büyük bir sürprizle ilk turda elenen Ding Junhui ikinci sırayı aldı. Eski sistemde geçen yılın bir numarası olan Neil Robertson üçüncülüğe geriledi; Ronnie O’Sullivan ise dördüncü sırada yer aldı.

Dünya Snooker Şampiyonası tüm Avrupa’da 80 milyon farklı kişi tarafından izlenirken, yalnızca final maçını 22 milyon kişiden fazlası seyretti. Tüm rakamlar geçen yıla göre artış gösterirken Polonya, Hollanda, Romanya gibi turnuvaya hiç oyuncu vermeyen ülkelerdeki büyük artışlar oyunun bilinilirliği ve popülaritesinin artması bakımından oldukça sevindirici.

ABCSPOR

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular