https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EMRE BELÖZOĞLU’NUN KARİYERİNDEKİ EN İYİ 11!

Okunması Gerekenler

FENERBAHÇE kaptanı EMRE BELEZOĞLU Avrupa’nın sayılı takımlarında oynamış nadir yerli futbolculardan.

emre belez 2Zeytinburnuspor’da başlayan kariyeri, 16 yaşında GS’a geçmesiyle çıkışa çekmiş ve 5 sene sarı-kırmızılı formayı giydikten sonra soluğu Avrupa’da, İtalyan devi INTER’de almıştı. Ordan geçen bir 4 sene daha ve sonrasında Premier Lig, NEWCASTLE macerası başlamıştı. Orda da 3 sene oynamış ve FB’ye transfer olmuş. 4 sene sonunda sözleşmesi bittiğinde de bir başka dev ATLETICO MADRID’e gitmiş ama La Liga’da futbolu bırakacak diye düşünülürken tekrardan FB’ye geri dönmüştü.

Dünyanın en önemli 3 liginde toplam 8.5 sene forma giyen yıldız oyuncu SPOR KARİYERİ BOYUNCA BERABER oynadığı oyunculardan EN İYİ 11’i yaptı…

Oynadığı en iyi futbolcu olarak, Inter’de beraber forma giydiği  Brezilyalı yıldız RONALDO’yu gösteren ve onu kategori dışı bırakan EMRE BELÖZOĞLU’nun en iyi 11’i..

                                                                    TAFFAREL(GS)

ZANETTI(INTER) CORDOBA(INTER) BÜLENT KORKMAZ(GS) FILIPE LUIS(ATLETICO)

                                 EDGAR DAVIDS(INTER)     CLARENCE SEEDORF(INTER)

                                                                        HAGİ(GS)

   MICHAEL OWEN(NEWCASTLE)       HAKAN ŞÜKÜR(GS)       RECOBA(INTER)

KADROYA ayrıca  FB’den kaleci Volkan Demirel ve Alex De Souza ile, Atletico Madrid’den Arda Turan, Inter’den Veron ve Newcastle’ın efsane oyuncularından Alan Shearer’i de dahil etti ve 16 kişiyi tamamladı.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular