https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EMEKLİ ADVOCAAT, DOYUMSUZ OBRADOVIC

Okunması Gerekenler

Perşembe akşamı Almanya deplasmanında kazanılan Brose Baskets maçıyla galibiyet sayısını 17’ye çıkaran Fenerbahçe basketbol takımı,

Galatasaray’ın Olympiakos’u yenmesiyle 3.’lük için umudunu korumaya ve taraftarını mest etmeye devam ediyor.

Sloukas’ın yokluğuna maç içinde eklenen Bogdanovic’in sakatlığı bile alınan zafere mani olmadı. Çünkü inanmışlık var, karakter var azim ve hırs var. Formanın ve armanın kıymetini bilen Obradovic ve askerlerini yürekten kutlarım.

Bu haz 24 saat bile yaşanamadan başlayan futbol maçı, taraftarlarda yerini strese öfkeye ve çaresizliğe bıraktı. Üst üste üç pas yapamayan, defanstan orta sahaya pası aktaramayan, bir an önce lig bitse de yolumuzu yeniden çizsek havasındaki oyunculara şeflik eden Advocaat’la bu işkence son haftaya kadar devam edeceğe benziyor.

En nihayetinde sezon sonunda hem Fenerbahçe’den ayrılacağını hem emekliye ayrılacağını açıklayan Advocaat, başarısızlığın sorumlusunu bir kez daha şifreli şekilde yönetim olarak gösterdi. Uefa avrupa ligi gruplarını lider bitirip bu hale düşmenin hiçbir izahı yokken Advocaat’ın sürekli birilerini işaret etmesi, birilerinin(yönetim) de sessizliğini koruması vahim bir durumdur.

 

Ligte hiçbir hedefi kalmamış orta sıra takımından farkı kalmadı Fenerbahçe’nin. Ne oyun karakteri anlamında ne de mücadele anlamında.

Oysa 2.’lik demek şampiyonlar ligi demek para demek prestij demek. En azından kötü giden bir sezonda sahaya koyduğun mücadeleyi, döktüğün teri taraftara gösterip gönlünü alabilmek demekti 2.’lik. Ununu eleyip eleğini asmış Advocaat’la bu iradenin artık tribünlere hissettirilemeyeceği açıktır. Görevine son verip onu yolcu etmek en akılcı yoldur. Aksi taktirde bu ruhsuzlukla Türkiye kupası da elden uçup gidecek.

3-2’lik mağlubiyetten çok akıllarda kalan maalesef Fernandao’nun talihsiz sakatlığı ve tüm stadı inleten acı dolu bağırışlarıydı. Kaleci Serkan’la çıktığı hava topuna çarpışmanın etkisiyle ters biçimde düşen Fernandao kolunu kırdı. Feryatları yüreklerimizi burktu, geçmiş olsun.

Atiker Konya’nın Kadıköy’de aldığı ilk Fenerbahçe galibiyeti için de Aykut hocayı ve camialarını kutlarım.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: ali.comunoglu@abcspor.com

 

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular