https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DUR KALK

Okunması Gerekenler

DUR KALK

Sezon başından bu yana artık ezberlenen şekilde bir söylemi oldu Fenerbahçe Doğuş’un ‘saha içi lideri bulmakta zorlanıyorlar’..

Obradoviç bir çok denemeden sonra rakibinin en güçlü tarafı Zisis ve Hickman karşısına Ali Muhammed ve Melih’le başlamayı tercih etti. Özellikle ilk çeyrekte bu plan tuttu zira Brose serbest atış çizgisi ve iki 3 sayılık atış haricinde sayı üretmekte zorlandı. Sarı lacivertliler topa baskıyla da başlayınca top kayıpları ard arda gelmeye başladı ancak 5’e 3,3’e 1 birkaç pozisyon heba olunca fark bir türlü açılmadı. İlk ve tek isabetli 3 sayılık atış Gigi’den ilk yarının bitimine 4 kala geldi ve çembere gidişler çoğaldı. Devre sonundaki çift haneli fark savunmanın ödülüydü.

İkinci yarının başlarında da Brose basit 2-3 alan savunmasıyla dengeyi bozmak istedi. Fenerbahçe Doğuş ise çembere gidip özellikle ikinci atışlarda Vesely’nin harikulade tamamlamalarıyla cevap verince fark bir ara 17’ye kadar çıktı. Yine oyun temposu düşük kaldı çünkü faul sayısının çokluğu müsaade etmedi. Orta mesafe atışlarla fark korundu. Üç sayı çizgisinden ise kötü bir gece geride kaldı.

Oyun lezzetli olmasa da bu virajlarda mutlaka kazanmak gerekiyor. Zira Olympiakos, Madrid ve Zalgiris deplasmanları öncesinde kazanırken planlarında netleşmesi gerekiyor. Sloukas, Wanamaker, Ali ve Sinan’ın yanına Guduriç ve Kaliniç katkısı takımın birkaç vites birden ileri gitmesini sağlayacak. Henüz bu isimlerden tam performans alamayan Obradoviç mutlaka çözüm üretecektir.

Kömürlü trenler dur, kalk giderler ve yolcularını sağ sağlim gidecekleri yere ulaştırırlardı. Brose karşısında Fenerbahçe Doğuş varış yerine rahat ulaşırken performans verimliliğinde soru işaretlerini geride bıraktı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular