https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DOKTOR ALBA’N VE SANCHO THE GREAT!

Okunması Gerekenler

 

ALEN OSEPYANMaça Cimbom fırtına gibi başladı ve 4. Dakika dolmustu Fener ilk sayiyi attığında, o da hucum ribaundu sonrası bir faul atışıyla..
Bir ortam düşünün ki maçı yanyana seyreden iki coach Mancini ve Ergin Ataman bile kesinlikle kıskandı. Benim de bugüne kadar gördüğüm en iyi ve en caydırıcı basketbol ortamı idi..

FINAL10Öyle ki bir önceki maçın yildizi Esmeral’da (Tunçluer) ilk ve tek sayılarını 38. Dakikada garbage time’da attı,  sayı atmayi denemedi bile, Cimbom rakibi çok iyi analiz etmişti demek , coach Ekrem Memnun’a haksızlık olurdu, başka bir şey demeliydim, mesela değil Fener Bayan Basketbol Takımını,  Miami Heat Erkek takimini bile bu seyircinin önünde yenecekti dün sanki bu  kadınlar. (Bu arada Miami Heat’in bayan takımı var mı bilmiyorum)

FINAL11Fenerin ilk saha içi isabeti 4.30 da geldi ilk çeyrek 17-6, bitti, cimbomda bugün herkes Sureyya Ayhan’di,  herkes öndeydi ama basta Ispanyol Doktor Alba’n Torrens adeta Fernando Torres olup,  daha 12. Dakikada çift haneye ulaşmıştı bile, Sancho ise Lyttle soyadının anlamını unutmuş çoktan Great olmuştu.
Bu bayanlar adeta geçen seneki erkek takımına nazire yapmış ben bu kupayı muhteşem seyircimin önünde alayım demiş, ve geçen yıl deplasmandaki sahte Banvit yenilgisinin aynısını ve daha fazlasını alayım da sezonun en büyüğü kimmiş sahamda gostereyim istemişti.sanki!

Nevriye Yılmaz adeta Burak Yılmaz  ile gol krallığı yarışında ben de varim demiş ve Burak’ın bir sezonda attığı golden fazlasını atıp 15 sayı ile ortalığı dağıtmışti. Ilk yari bittiğinde Cappie gazi kaçmış kola olmuş, Angel ise çoktan Los Angeles’ a gitmişti..Bu ikilinin toplam sayısı sıfır idi.
Dolayısıyla ilk yarı 40-18 bitti.

FINAL12Adeta Şampiyonun adı ilk yarı belli olmuş ve  amaç ise hezimetten kurtulmak olmuştu Fener için
! Coach Ineguez ise bence promosyonlu tatil biletini erken rezervasyondan faydalanarak mart ayinda almıştı, mola bile almadı  uçağı kaçırmasın diye!!!..28.dakika fark 30 oldu..67-37.

Kaptan Işıl çıldırmış , kaşı açıldıktan sonra daha da açılmıştı. Dediğim gibi bugün bu kızlarla uğraşılmazdi, Fenerbahçe’nin de uğraşmaya niyeti yoktu. Son çeyrek iki takımda bu sezon görmeye alışık olmadığımız kişileri oyuna soktu ve maç 73-54 bitti..
final3Normal sezonu, Euroleague’i önde bitiren Cimbom ligi de bence hak ederek kazandi. Alba 21, Nevriye 15, Sancho the Great 13 sayi atti .
Işıl ise bir kaptanın nasıl olması gerektiginin dersini verdi 7 sayısının yanında asistler , kaşı açılma pahasına ribaundlar..
Galatasaray Odeabank bayan basketbol takımını gönülden kutluyorum,  Mancini’ye bu kizlarin yüreğini dilerken, Ergin Ataman’a  ise tatile çıkmadan sakat 2 ve 5 numaralı pozisyonlarina Doktor Alban ve Sancho the Great’ i düşünmesini tavsiye ediyorum, tabi bu seyirciyi bir bayan basketbol maçına getirecek ‘Yürekli Formülü’..

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular