https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DİKKAT KIRILIR!

Okunması Gerekenler

DİKKAT KIRILIR!

Kargo paketlerinde genellikle görürüz “Dikkat Kırılır” etiketini. Ne kadar yapıştırsan da o etiketi, Kırılır yazıyor ya, kırılır işte. Galatasaray takımı da büyük dış saha maçlarında aynen böyle. Kırılgan, ayakta duramayan, aciz.  Daha maç başlamadan var mısın 0-0’ a deseler balıklama atlarlar. Kim bunun sorumlusu? Tabi ki Tudor. At sahibine göre kişner. Zaten yenilmek üzere çıkan takımın akibeti de açıkçası maçın ilk on dakikasında belli oluyor.

 

Beşiktaş ilk yarının başlarında maç genelinde olduğu gibi çok baskılı ve arzulu idi. Galatasaray kafasını ancak 20. dakikadan sonra kaldırabildi. Bu dakikadan ilk yarı bitene kadar çok da kötü değillerdi, hatta Feghouli ve Rodrigues ile pozisyonlarda buldular. Tartışılabilecek bir penaltı pozisyonu bile vardı Gökhan Gönül’ün elle süpürmesinde.

 

İkinci yarının 30. saniyesinde Muslera da akıntıya kapıldı. Olmayacak şekilde yenen bir gol ile zaten ip üzerinde giden maçta, takımı ipten aşağıya yuvarladı. Muslera bu, kredisi çok. Çok da gol kurtardı bugün.  Maç bundan sonra da zaten koptu gitti. Tarihi fark da olabilirdi. 3-0 bitebildiyse, açıkçası şans oldu.

 

Bu maç için kiminle başladı, kimi nerede oynattı gibi teknik konulara girmenin hiç gereği yok. Artık konu tekniği geçti. Teknik bir hata yaparsın sonra ders alır onu tekrarlamazsın. Bu kaçıncı?  Çok açık bir şey televizyondan bile görülüyor. Tudor’un kendisi bile ne yaptığını ne yapacağını bilmiyor. Ama artık yönetim bilmeli. Yarından itibaren acilen Fatih Terim’e gidip, Galatasaray için görev başına davet edilmeli. Bu saatten sonra yeni bir macera olmadan takımı ve Florya’yı emanet edebilecek tek isim Fatih Terim’dir. Bu kaliteli kadro daha fazla yıpratılmamalı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular