https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEPLASMAN KABUSU

Okunması Gerekenler

Urfa’lı Ağa köy kahvesinde Afika’daki safari macerasını anlatıyor..

-Ağam anlat hele bu sefer nere gittin?
-Afrike’ye gitmişem, safariye..
–   Safari nedir ki Ağam?
–   Arabaya biniysen, tüfeği yanına aliysen, bir heyvan gördiysen hemen tüfekle      vuriysen..
–   Peki ağam sen ne vurdin?
–         Zebra vurmişem.
–         Zebra nedir ki?
–         Eşeği biliysen?
–         Hee, bilirem..
–         Zebra o eşeğin siyah beyaz çizgili olanıdır.
–         Başka bir şey vurmadin ?
–         Zürafa  vurmişem..
–         O nedir ki?
–         O da eşeğin bacakları 2 metre olanı.
–    Başka ne vurdin..
–    Piton vurmişem..
–          Aboov piton nedir?
–          Eşeği biliysen?
–          Hee biliyem..
–          Eşeğinkini de biliysen?

–     Hee onu da biliyem.

–     Hee onu da biliyem.
–         Heh işte eşeğinkinin 5 metre olanı ama eşek yoktur.

Şimdi dostlar, Fenerbahçe büyüktür, istatistikleri güzeldir, takım değeri Sivas’ın 5 katıdır hatta fazlasıdır, Rodriguez Fernado’nun 5 metre olanıdır, Kruse Emre Kılınç’ın 5 metre olanıdır ama Kruse de yoktur, Rodrguez de yoktur, Fenerbahçe de yoktur.

Sivasspor ligin en iyi futbol oynayan takımı, iklim şartları da, rakımı da farklı ve zor, elbette puan kaybedilir, normaldir ama fikstürünün en kolay döneminde küme düşme ihtimali en yüksek iki takıma biri kendi sahanda olmak üzere kaybettiysen böyle bir maçta 3 puanı alacaksın en azından da yenilmeyeceksin..

Sivas kontraya iyi çıkan takım, 1-0 geriye düştün zaten işin zor. Orta sahan işlevselliğini yitirmiş Gustavo 3. stoper gibi oynuyor, Emre koşmuyor, koşamıyor, Rodriguez iş bitiremiyor, Kruse yokları oynuyor.. Sahadaki durum bu haldeyken  ikinci yarıya Fenerbahçe nasıl olur da aynı kadroyla başlar diye sormadan edemiyor insan..

Soyunma odasına fırçalar atılmış, Fenerbahçe biraz daha istekli başladı ikinci yarıya  derken skor 2-0 oluyor, sonra oyuncu değişiklikleri derken Fenerbahçe maça ortak oluyor ama çok geç değil mi?

Fenerbahçe onca transfer yaptı, Fenerbahçe defans göbeğinde yine iki yerli vardı, biri sakatlandı. Tüm spor yorumcuları Fenerbahçe’nin stoper transferi yapması gerektiği konusunda da hem fikir. Demek ki stoper almış olmak için transfer yapmışsın başka izahı var mı?

Tüm oyun planını üzerine kuracağın bir ofansif orta saha oyuncusu transfer ederken hangi sistemde başarılı olmuş bir oyuncudur bu diye bakılmaz mı? Bu sistem bizim sistemimizle bağdaşıyor mu diye bir kıyaslama yapılmaz mı ? Kruse tam da Sivasspor formatında oynayan takımlara uygun bir ofansif orta saha, Fenerbahçe’ye transferini isteyen kişi her kimse tebrik ediyorum, kendisini sahada yetmiş küsür dakika tutan kişimin de ayrıca ellerinden öpüyorum(!)

Fenerbahçe bugün kötü oynadı, Ersun Yanal çok yetersiz kaldı, kaçan pozisyonları yazmıyorum alıştık artık hepsine tamam da hakem meselesine değinmeden geçemeyeceğim. Maçın hemen başında İsla sarı kart gördü, hem de ilk müdahalesinde. Maçın sonlarına doğru Ali Palabıyık Sivasspor’lu bir oyuncuya sarı kart çıkarırken açıklama yapma gereği duydu, 3 oldu bu dedi..Nasıl adalet bu? Rodriguez neden direkt kırmızı kart gördü, bunu da anlamadım. Tabii bir de şöyle bir durum var hakem en azından skora direkt etki edecek bir hata yapmadı ve Fenerbahçe bu sezon ilk defa hak ederek kaybetti, bence burası çokomelli ancak bu deplasman performansıyla bu işler yürümez..

Sonuçta Fenerbahçe şampiyonluk yarışında çok önemli 3 puan kaybetti, iki önemli oyuncusu da kart cezalı durumuna düştü ve sırada Beşiktaş maçı var. Zor maç demiyorum artık çünkü her maç zor maç artık, kazanmaktan başka hiçbir çaresi yok Fenerbahçe’nin ama Fenerbahçe derbileri sever.

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular