https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEMBA BA VE DİĞERLERİ..

Okunması Gerekenler

Sahaya çıkan iki takıma baktığımızda, kadro kalitesi ve toplam değer olarak makas çok açık belki ama oyun olarak çok büyük bir fark olmadı.. Ama oyuncuları 2 kategoriye ayırmamız gerektiğini düşünüyorum.. İlk kategori Demba Ba, diğeri de kalan tüm futbolcular!

BJK DEMBA BA GOL SEVINCISezarın hakkı Sezara..Senegalli forvet,  belki saha içinde bir Emre, Volkan, Melo gibi çirkef olmadığından, belki gol sevinçlerindeki haraketlerinde  kendimizden birşeyler bulmamızdan, belki de kariyerinden çok büyük takımlar geçmiş, çok kaliteli bir futbolcu olduğundan..Belki de hepsi birden..

Öyle ya da böyle, sonuç olarak hem kalitesi hem kişiliği ile hepimize pozitif elektrik verdiğinden kimsenin şüphesi yok!

Bizim seyircimiz başka takımlara benzemez.. Rakip olsun olmasın, bize golü çakıp ocağımıza incir ağacı dikse de, hakedene hakkını verir..

Demba Ba’nın alkışlarla oyun dışına çıkması da bunun güzel bir kanıtı..

Ama aynı şeyleri maçın hakemi için söylemek çok doğru olmayacak! Takdir haklarını oyun 0-0 devam ederken hep siyah beyazlılar lehine kullandı. 2-0 olduktan sonra ibreyi bize döndürdü ve 2-1 olunca yine aynı terane..

Olmuşla ölmüşe çare yok ama 2-0 iken attığımız gol buz gibi gol! ister sağdan, ister soldan, ister yukardan ister çapraz baksan Ofsayt ile alakası yok!

bjk karabuk mustafa kirmiziBurdan bu vesileyle, kağıt üstünde tecrübeli?!?!  yan hakeme de selamlarımızı yollayayım.. Bu arada Kamil Abitoğlu’na da bir sorum olacak.. Mustafa Pektemek o hareketi 90+3‘de değil de, maçın ilk yarısında yapmış olsa veya skor 2-1 BJK lehine olmasa bu kadar rahat kırmızıyı çıkartabilir miydi??

Ülkemizin en büyük sorunu şark kurnazı milyonlara sahip olması.. Kim üzerine almak istiyorsa alsın, ki bu spor camiasında herkes herkesin ne olup olmadığını çok iyi biliyor!

Maça dönersek, 2-1 olduktan sonra yaptığımız baskıyı maçın geneline yayabilseydik, Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadından en azından 1 puanla ayrılabilirdik.. Belki bir 4-5 dakika daha süre olsa, O BASKIDA golü bulabilirdik ama olmadı.

Doğruya doğru, Beşiktaşın elinde Türkiye Liglerinin Demba Ba gibi en iyi santraforu, Gökhan Töre gibi en iyi sağ kanat oyuncusu ve Sosa gibi Alexvari paslar atabilen bir virtüözü var..

Özellikle Senegalli forvet Türkiye Liglerinin 1 hatta 2 boy üstünde..

Maçı stadyumdan seyrettim. TV’den belli olmuyor belki ama canlı seyredince çok net anlaşılıyor.

TOLUNAY HOCASadece attığı goller değil, topu saklayışı, boş alanlara koşusu, arkadaşlarının önünü açması ve hava hakimiyeti ile basketbol deyimiyle tam bir ‘All Around’ forvet.

Beşiktaşı 2-1 galibiyetinden dolayı tebrik ederken, Tolunay Hocaya da bu takımın S.O.S verdiğini hatırlatıp uyarımızı yapalım..

Nasılsa düşmeyiz diye devre arası en az 3-4 nokta vuruşu takviye yapılmazsa, seneye Süper Ligi Lig TV’den seyrederiz benden söylemesi!

SEFA KELENCE

sefa.kelence@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular