https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇOK AMA ÇOK YAZIK

Okunması Gerekenler

Güle oynaya kazanacağımız, büyük özgüven sağlayacağımız, direkt rakibimizden uzaklaşacağımız maçtı. Bir kırmızı kart her şeyi değiştirdi.

Hocanın Kim’i sağda kullanması NWakame tehlikesine karşıydı ve aslında doğruydu. Böylece Novak ta kendi yerinde oynadı. Diğer bir sürpriz tercih Crespo’ya da çoğumuz dudak büktük belki ama gayet iyi mücadele etti Crespo. Rossi ise zaman zaman ağır kaldığı bilinen Trabzon defansına karşı pırpır oyuncu kontenjanından isabetli bir seçim.oldu. O da iş yaptı. Bu zorlu deplasmanda 1-0 öne geçtik. Rakibi etkisiz kılarken ara ara pozisyona da giriyorduk. Orta sahalarının tüm defansif yükü Berat’a kalmışken belki daha da büyük boşluklar vereceklerdi. Olmadı maalesef. Kim’in kırmızı kartıyla bir çuval incir berbat oldu.

Şimdi elbette hakem çok konuşulacaktır. Bence de iki sarı kart ta ucuz sayılabilir. Ali Şansalan geçen sezondan sonra bu sezon da Fenerbahçe’yi iyi giderken tartışmalı kararlarla liderlikten etmiş oldu. Tabii ki protestolar olacaktır, demeç savaşları yaşanacaktır. Fenerbahçe Kulübü isyan etmekte haklıdır. Ancak bu aşamada tepki çekecek te olsam bir noktaya değinmek istiyorum. Tepkimizi koyalım ama bunu uzatmayalım. Geçmişte de başımıza geldi bunlar. Konu uzadıkça futbolcular “bizi şampiyon yapmayacaklar” psikolojisine giriyorlar. Buna izin vermeyelim. Kırılganlık olmasın. Tekrar alırız liderliği, yeter ki konsantrasyonumuzu kaybetmeyelim.

Öncelikle de bu çocuklara güvenelim. Bugün 10 kişi kalsalar da mücadelelerinde bir eksiklik yoktu. Maçı da aslında 1-1’e bağlamış gidiyorduk. Rakibin de öyle aman aman bir pozisyonu yoktu. O sırada zaten 10 kişiyken Ferdi’nin sakatlığı girdi devreye, dengemiz bozuldu saha içinde. Sonrasında tüm mücadeleye, çabaya yazık oldu hem de çok yazık.

Eleştirilecek çok detay da olabilir. Serdar değişikliği verimli olmadı, Mesut belki biraz daha erken çıkabilir miydi orta sahayı sertleştirme adına? Pelkas 86. dakikada mı girmeliydi? Bunların hepsi konuşulabilir ama bir gerçek var ki Kim’in kırmızısı olmasa her şey farklı olabilirdi.

Şimdi sakin kalma zamanı. Tepkimizi koyalım ama işimize bakalım. Bu takım karakterli bir takım. Bizim üzerimize düşen de hemen ilk macta Kadiköy’e gidip takımın yanında olmak. Bugün yazık oldu. Yarın kazanır telafi ederiz.
Yeter ki birlikteliğimiz desteğimiz bozulmasın.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular