https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CINCINNATI’DEN US OPEN’A

Okunması Gerekenler

emre burkutoglu2Sene başından beri formda ve antrenmanlı olan Federer finalde Ferrer’i yenerek yeni bir Masters 1000 zaferine ulaştı.

Miami ve devamında Wimbledon’da sonucu belirleyecek birkaç hata ile bu turnuvaları finalde Djokovic’e kaptıran Federer, Djokovic’in erken vedası ile fikstürün üst tarafı ‘’rahatlayınca’’, çeyrek finalde Murray ve yarı finalde Raonic’i safdışı bırakarak finalde İspanyol 2 numaranın karşısına çıktı.

İlk seti son derece rahat denebilecek şekilde geçti; ilk sette 1 kez servis kırma şansı buldu ve yakaladığı bu fırsatı geri çevirmeden seti hanesine yazdırdı.

İkinci sete Ferrer fırtına gibi başladı 4-0 öne fırladı, Federer için ikinci set 5-0’dan sonra ‘’halka yememe’’ mücadelesine dönüştü. Tek oyun aldığı ikinci setin sonunda Federerin aklında olan ve enerjisini sakladığı her halinden belli olan tek konu maçın 3. ve son setiydi.

ROGER30Son sette Ferrer’e karşı geriden uzun rallilere girme hatasına düşmeyen ve her yakaladığı fırsatta voleye giden Federer 6. Cincinnati zaferine uzandı.

Bugün öğleden sonra Nadal’ın sakatlık sebebi ile US OPEN’dan çekildiğini açıklamasının ardından, çok büyük bir sürpriz olmaz ise Flushing Meadows’da yeni bir Djokovic-Federer finali izleyeceğiz.

Yeni RF 97 Autograph raketine iyice alışmış gözüken Roger Federer, 2014’ü uzun zamandır beklediği yeni bir Grand Slam zaferiyle kapatacak görüşündeyim.

emre.burkutoglu@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular