https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÇİFT ALTILIYA ORTAK TEK [PARAVANİ]

Okunması Gerekenler

Pazar İSTANBUL yarışları ve sezonun 3.yarış günü. Açıkçası yavaş yavaş sular ısınıyor, heyecan ve coşku artmaya başlıyor. Bugün saat 14.00’te başlayacak 9 koşulu yani bilen bilir, ÇİFT ALTILI heyecanının yaşanacağı bir gün var. Zaten desenize haftanın her günü 2’si yurtiçi biri bazen 2’si yurtdışı atyarışı yok mu!. Ama yine de biz şanslıyız diyelim bu anlamda. İşim gereği sürekli gittiğimden KIBRIS’taki bet ofislerde 2 dakikada bir, bir de kopek yarışları var. Hatta sabırsızsanız sanalı bile. Neyse biz ufak ufak gunun altılı yorumlarına geçelim..

 

1.koşu . Aslında bu koşuyu kim kazanırsa kazansın parayı KAYA ailesi kazanacak. Çünkü tum kayıtlı taylar değişik eküri fantezileriyle aynı ahıra sahip. Ayırımsız taklaya gelmemek için ve kafadan moral bozulmasın diye, 7 KARASULTAN başta, 1 AMASYALI , 2 ÇERNOBİHAN , 6 GÜL ve ATEŞ ile 3 Karadağlı’yı yazıp geçelim bu Maiden’i..

2.koşu.. Gurubun en formda ve derece olarak en iyi safkanı olan HERAKLES’in 60 kiloya rağmen kazanması benim beklediğim sonuç. Hatta ilk altılının alternatif teklerinden biri olabilir. Sp arayanlara ise TURHAL ve BEYZASULTAN önerilerim.

3.koşu.. Yine bir Maiden koşu. Hazırlıklarını çok beğendiğim ve bu koşuda da KAYA ekürisi dışında koşan tek tay olan 7 KAİNATIM favorim. 4’er atlı eküri oldugundan 6 Hanım Hanım ile 4 KELEMER yazılıp, 3 at yazıp 9 tane yazmış oluruz.

4.koşu…. 13 tayın koştugu son maiden yarışta, düzlüğü sondan 2.dönmesine rağmen en dışardan attığı inanılmaz sprintiyle kazanan PARAVANİ, aynı mesafede birazcık sertleşen rakiplere rağmen benim bankomdur.

5.koşu.. Tam bir WESTERN filmi yarışı. Yani APAÇİ koşusu. 18 at ve her an herşeyin olabileceği bir koşu. Favorim bu tip koşulları seven ve son 4.lüğü ile düzelme yoluna giren 1 nolu BİRHATKAYA. Tabii ki de ilk deklere esnasında gözüme çarpan 12 nolu HELİNTAY, AGF’de kılpayı favori çıkacak BUGLEMA. Sözen’in ısrarıyla NEŞETİM ve de ERGİNSOY, oldu olası bir de BİRALEM diyip artık beklemeye geçelim tavuk su içer ALLAH’a bakar misali..

6.koşu…. Günün en önemli yarışılarından biri olan A.DOĞAN ÜNLÜ koşusu tam bir son 100 metresi CARL LEWIS-BEN JOHNSON finali gibi olacak. Bilinen stiliyle COPPERFIELD ile CHERY CHERY LADY’nin sürükleyeceği ve muhtemelen COPPERFIELD’in son 200’e 3 boy civarı önde gireceği yarışta, ULAN BATOR ve DAYIM BENİM acaba tutturabilecek mi? 4,5,1 yazın sonra sagda solda dil altı hapı aramayın derim.

 

1.ALTILIMIZ..,,………..19 TL ya da 57 tl

 

7.koşu.. 4 yaşlı arapların 2100 metre koşusunda açıkçası 8 at ve ben ne gelse şaşırmam. Son form durumuyla SIGNORA yine aynısını yapar mı? İlk kez iyi bir jokey bulan SELLUŞKA kuponların olmazsa olmazı. Bu iki at olmazsa açıkçası HEPSİ yazmak gerek.

8.koşu.. Son yarışında ben artık olmaya başladım diyen KURTEL ekurisinin çok şey beklediği URLA FIRTINASI ile İzmir de gövde gosterisi yapan EL NINO ve Sakarya koşusu galibi 1 nolu BEYAZID’ı ayıramadım. 3 at kuponlarda bulunmalı. Sp arayanlar içinse MONTANA ile SHARPA derim.

9.koşu… Tay yarışıyla açtık onunla da kapatıyoruz. Efsane at AYABAKAN yavrusu 1 no’lu ERGENE RUZGARI genelde İngiliz atlarına yatırım yapan Cemiloğlu ekurisinin çok şey beklediği bir tay. Favorimdir. ŞANŞİMSEK, MELİHEFE ve de SERVİNİSA diğer şanslı gördügüm taylar..

 

2.ALTILI TAHMİNİ…,………..30 TL
Hepinize bol şanslar.ÇARŞAMBA gunu goruşmek uzere..
mail: iskender.genc@abcspor.com
twitter: @iskendergen1

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular