https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CEREN AYTEMİZ İLE DOBRA DOBRA

Okunması Gerekenler

kaan ilhan resimSevgili Ceren Aytemiz ile yapmış olduğumuz bu röportajımızı diğer röportajlardan ayıran en önemli özellik Ceren Aytemiz’in daha çok futbol yorumlarına yönelmesiydi. Kendisine özellikle bu konsepti kabul ettiği için çok teşekkür ediyorum, ilgisi içinde ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

 Ceren Aytemiz kimdir ve sunuculuk serüveniniz nasıl başladı?

1983 doğumluyum. Aslen Karslıyım ve çok iyi bir Galatasaray taraftarıyım. (Gülerek) Serüven benim için Londra’da dil eğitimimi aldıktan sonra başladı. Londra’da sertifikasyon programımı tamamladıktan sonra İstanbul’a döndüm ve televizyona geçmeye karar verdim çünkü televizyon benim çocukluk hayalimdi.

Sunuculuğa ve spikerliğe dair eğitiminizi nereden aldınız?

Türker İnanoğlu Sinema ve Televizyon Eğitim Merkezinden aldım. (TÜRVAK)

Televizyonda nerelerde çalıştınız?

9 sene Lig TV’de çalıştım sunuculuğa stajyer olarak burada başladım. Benim için Şansal Büyüka ile çalışmak inanılmaz bir deneyimdi, onun yanında yetiştim ve inanılmaz güzel bir ekiple çalıştım. Lig TV’den ayrıldıktan sonra 6 News kanalında çalıştım kısa süreliğine ve daha sonrada Galatasaray TV maceram başladı. 2010 yılının Eylül ayında girdiğim Galatasaray Televizyonunda 3 sene çalıştım.

Şuan neler yapıyorsunuz?

Son 2 senedir freelancer çalışıyorum. Türk Telekom’un bazı sunuculuk işlerini yapıyorum. Nisan ayında Türkiye’de yapılacak en büyük Kick Boks organizasyonunun sunuculuğunu ben yapacağım. Bu organizasyona dünyanın birçok yerinden önemli sporcular gelecek. Bunun da haberini sizinle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum sizi de bu organizasyonumuza bekliyoruz.

Bende davetiniz için teşekkür ederim. Futbola gelelim. Sizde çok iyi bir Galatasaraylısınız özellikle en çok merak ettiğim konu Hamza Hamzaoğlu’na olan sitemiz. Bu konuyla ilgide Twitter’dan feedbacklar aldınız. Hamza hocaya kırgınlıklarınız ve kızgınlıklarınız neler?

Galatasaraylı olan Hamza hocanın ilerlemek istediği mantığı kabul edemiyorum. Ben profesyonelce düşünen birisiyim kulübün içerisinde belirli sıkıntılar vardı Cüneyt Tanman ile başlayan ve devamı gelen ki Tanman’ında açıklamalarına bakarsak ‘Bazı oyuncular bize gelecekti ama Hamza hoca istemedi’. Bu sözden hareketle de Galatasaray’ın bu dönemde yarışacağı kulvarlara baktığımızda şampiyonlar liginde mücadele edecek, ligde şampiyonluğa oynayacak, Türkiye kupası maçları oynayacak ve haliyle oyunculara ihtiyacınız var çünkü revizyon yapmanız lazım. Hamza hoca kalkıp ta  ‘Burak Yılmaz’ı küstürmememiz lazım’ derse bu iş olmaz olmadı da zaten. Bu tarz işlerde profesyonel olmak gerekir. Ben o yüzden Hamza hocanın profesyonelce düşünmeden hareket ettiği kanaatindeyim.

Sezon 3 kupa ve 4 yıldızla tamamlandı. Prandelli ’den sonra takımın başına getirildi Hamza hoca ve imkânsızı başardı. O zaman siz bu başarıyı Fenerbahçe’nin ve Beşiktaş’ın Galatasaray’a hediyesi olarak mı yorumlarsınız?

Tamda bu şekilde yorumluyorum. Beşiktaş geçen sezon Bılıc ile o dönemi yönetemedi, Fenerbahçe’de kendine dertler yarattı bu seferde Galatasaray’ın önü açıldı ve bu başarılarda biraz şansa oldu. Galatasaray bence oynayarak kazanmadı.

Hamza Hamzaoğlu’nu hatalı buluyorsunuz. Peki, Hamza hocanın talihsizlikleri olmadı mı sizce?

Evet, oldu özellikle Florya’da yalnız kaldı. Fatih hoca gibi yanında Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak yoktu. Böyle olunca da Hamza hoca yöneticiliğe soyundu bu durum taraftarı çok rahatsız etti. Siz hocaysanız takımınızla ilgilenin, yönetimle ilgili durumlar sizi ilgilendirmemeli. Bu boşluğu kendi doldurmaya çalıştı ama olmadı.

Hamza hocanın Bursaspor’a gittikten sonra ‘Bazı takımlar Avrupa’dan men edilirse bizimde önümüz açılır’ bu sözleri için neler söylersiniz?

Böyle bir cümle yemek yediğiniz kaba pislemektir, yazıklar olsun. Ben buradan Hamza hocaya sesleniyorum artık konuşma kendi takımına bak.

Dursun Özbek ile Hamza hocanın kimyası elbette tutmadı. Peki, gelinen nokta itibarıyla başkan için neler söylersiniz?

Dursun Özbek verdiği sözleri tutamadığı için bugün antipatik. Ben taraftarın çokta başkanın duruşuna takıldığını düşünmüyorum. Eğer başkan verdiği sözleri yerine getirseydi bugün bu çatlak sesler çıkmazdı.

Oyunculara gelirsek genel olarak neler söylersiniz?

Öncelikle Burak Yılmaz’ın 8.000.000 Euro gibi bir paraya satılması komedi. Burak Yılmaz’ın gidişinden sonra en çok merak ettiğim isim Selçuk İnan’dır. Sezon sonuna kadar ruhsuz performansıyla devam edebilir.

Genel süreç itibarıyla en çok sevindirici durum tabii ki de Sinan Gümüş’ün kazanılmasıdır. Hamza hoca Sinan’a hiç şans tanımamıştı. Yasin başka bir karaktere dönüştü geçtiğimiz sezon ile bu sezon arasında farklar var. İnşallah Muslera ve Sneijder’i kaybetmeyiz.

Mustafa Denizli’nin ayrılmasıyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olmuş derler Mustafa Denizli’nin Galatasaray’da geçirdiği günler için. Mustafa Denizli maalesef verdiği vaatlerin hiçbirini yerine getiremedi. Sözlerini yerine getirememesinin en iyi örneği de hiç şüphesiz forvet hattında sıkıntılar yaşanırken Burak Yılmaz’ın satılmasıydı…

Genel olarak bakıldığı zaman Mustafa hoca, Hamza hocadan aldığı enkazı daha da derinleştirdi ve beklenen sonda gerçekleşti yolu açık olsun diyorum.

Mustafa hocanın ayrılması sürecinden sonra takımı neler bekliyor sizce?

Galatasaray’da açıkçası bundan sonra Ne olur? Ne biter? Bilemiyorum. UEFA’dan gelen ceza, yöneticilerin yaptığı talihsiz açıklamalara baktığımızda da Galatasaray için en hayırlısının bir an önce sezonun tamamlanması olarak görülüyor.

Kulislerde konuşulan Galatasaray’da sezon sonu başkanlık seçiminin olacağı bu konuyla ilgili neler söylersiniz?

Görünen o. Dursun Özbek devam ederse de bu yönetimi tamamen değiştirmesi gerekiyor ki yeni sezona çok daha bilinçli şekilde adımlar atılsın.

Fenerbahçe’ye gelelim. Öncelikle Vitor Perreira’yı samimi buluyor musunuz?

Hayır bulmuyorum çünkü çok antipati topladı. Geldiğinden beri oyuncu krizlerini yönetemiyor. Ben bu tip konularda profesyonelce düşünüyorum. Van Persie gibi bir adam yedek oturmaz bu adamı aldıysan oynatacaksın, egona yenik düşmeyeceksin.

Şampiyonluğun en güçlü adayı olan Fenerbahçe takımında sizce eksiklikler var mı varsa neler?

Elbette eksiklikleri var bu eksiklikleri şu şekilde açıklamak gerekirse;

  • Sezon başından beri sürekli sakatlanan oyuncular oldu. Bu durumlarda insanın aklına ;
  • Oyuncular antrenmanlarını iyi yapmadığı
  • Kondisyonlarının eksik olduğu
  • Ya da yanlış antrenman programı izlendiği gibi durumlar gelir..

Bu etkenlerden biri ya da tümü varsa sakatlıklarda kaçınılmaz olur.

  • Fenerbahçe maç kazanıyor olabilir ama iletişim sıkıntı var yani;
  • Futbolcular – Vitor Perreira arasında
  • Perreira – Yönetim arasında iletişim sıkıntısı var bu çok açık bir şekilde ekranlara yansıyor bunu da kimse inkar etmesin..

Burada bir parantezde Terraneo’ ya açmak istiyorum bu adamın katkısı var mı acaba bunu da bizlere birileri anlatması gerekiyor.

Beşiktaş için görüşleriniz nelerdir?

Sezon başından beri Beşiktaş’ı çok beğeniyorum. Şenol hocanın en büyük özelliği performansı düşen oyuncuları ayağa kaldırmasıdır. Beşiktaş takımı ‘takım kimliğinde, oyuncular birbirleriyle uyumlu, arkadaşlıklar üst düzeyde’ bunlarda zaten başarı için yeterli olan etkenlerdir.

Fikret Orman için şunu söylemek gerekiyor tek eksik yanı talihsiz açıklamalar yapması. Umarım bundan bir an önce kurtulur.

Gomez mi? Podolski mi?

%100 Mario Gomez.

Trabzonspor için neler söylersiniz özellikle başkan Muharrem Usta için?

Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan sonra ilaç gibi geldi. (Gülerek) Ben çok iyi işler yapacağını düşünüyorum inşallah başarılı olur.

Euro 2016 bileti alan milli takımımız için neler söylersiniz, turnuva şansımızı nasıl görüyorsunuz?

Bu tip turnuvalarda çok iyi işler yapıyoruz.  Olayımız tamamen gidene kadar, gittikten sonra tarih yazıyoruz. Tarih tekerrür edecekmiş gibi gözüküyor. Bende senin gibi yarı final oynayacağımızı düşünüyorum. Karamsar asla değilim herkes Fatih Terim ve öğrencilerine güvenmek zorunda.

Son olarak Süper Ligde şampiyon kim olur?

Beşiktaş bu sene şampiyonluğu çok hak ediyor. Hem oynadıkları oyunla, taraftarıyla bu sezon Beşiktaş şampiyonluğun bana göre en önemli adayıdır.

Saygılarımla…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

Mail : kaan.ilhan@abcspor.com

Twitter: @sinyorrkaan

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular