https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CEHENNEM DAHA DA ISINIYOR !!

Okunması Gerekenler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde...
brunoMutluluğun formülünü buldum; söylüyorum, Coca-Cola sırrı misali saklayacak da değilim sizlerden, bir maddi kaygım yok, kaybedecek bir şeyim de yok çünkü.
Öncelikli olarak şunu söylemem lazım:
– Her sevmek bir esaret !
Bu esaret beraberinde bir kaybetme korkusunu getirdiği gibi, sevdiklerinin başına gelen kötü şeyler de seni üzer hep. Gün gelir torununun zikimsonik dersane sınavını bile kendine dert edersin, üzüntüden Zona dökersin.
Bir yakınım yolda bir Siyam Kedisi buldu, bir hafta sahibini aradılar, o arada kediye alıştılar tabii. Sahibi çıkmadı, evlat edindiler, hem de hiç akıllarında yokken. Zira yeni evliler, başta halı ve koltuklar olmak üzere tüm eşyalar yeni, özene bezene alınmış..
Kediyi sevmek için evlerine gittik, o işin de adı “oturmaya gitmektir” literatürde, sanki o ziyaretin tek amacı koltuk işgal etmek karşılıklı. Neyse, oturur oturmaz ilk soruyu sordular:
– Abi, sence bu kedi kaç yaşındadır  ?
 
– “Biz bu kediye çok alıştık, daha kaç sene bizimle beraber yaşar,” onu mu merak ettiniz diye sordum, gülümseyip; aynen dediler..
Aynen de öyle işte, arkadaş. Her sevmek bir esaret ve bu esaretten olabildiğince uzak durmak şart. Hiç değilse bu esareti minimize etmek formülün olmazsa olmazı.. Gerekirse çocuk sayısı, hatta olabiliyorsa sıfır çocuk.
Gelelim formülün devamına:
– Bir şeyin seni zehirlemesine izin vermen lazım. 
Bu şey nedir?  Kimi için dindir, kimi için müzik.. Adam 10 tane enstrüman çalıyor mesela, tutkuya bak ?? Tam da bu işte demek istediğim.
Yani  bu şey tutkuyla bağlandığın bir hobi. Tutkuyla bağlandığı bir hobisi olan insanlar diğerlerinden çok daha keyifli vakit geçirirler ve daha mutludurlar. Bizim içinde bu şey futbol ve tabii ki Fenerbahçe.
– Şampiyonluklar birer birer kaçtı, futboldan soğudum, artık maç seyretmeyeceğim diyenlerin sayısı arttı, başka bir tutkun yoksa güzel kardeşim, Fenerbahçe ve futboldan vazgeçersen sen kaybedersin. Kendi sağlığın için vazgeçme. Tutku boyutundaki hobiler mutluluğun anahtarıdır.
Yılmak yok, yeni bir sayfa açacağız hep beraber. Hani “cehennem buz tutana kadar” Fenerliydik ?
Ne buz tutması, daha da ısınıyor cehennem?
Her son bir başlangıç, Her başlangıç bir umuttur !
– Fenerbahçe kötü gidiyor efendim, kanser oluyoruz. Kırılan hayalleri tamir eden bir yer de yok, Olmaz olsun öyle tutku ?
 
Şimdi güzel kardeşim, bu ülkede Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya uğraşacağıma, iki-üç tane deve alırım, hendek kazıp atlatmaya çalışırım, daha kolay. Buna alışmış olman lazım.
Ya Fenerbahçelisinizdir  ya da Fenerbahçe düşmanı demişti Selçuk Kaptan. Aynen de öyle..
Bu düşmanlığın sebebi ne Fener’in parası, ne de Fener’in gücü. Sebebi Fenerliler, yani biz ve biz Fenerlilerin Fener’e olan büyük tutkusu ve biz Fenerlilerin haklı olarak burnumuzun büyüklüğü. 
Gücünü tarihten alan kaç takım var ? Bilfiil bir ulusun bağımsızlık savaşına katılmış ??
Bizi biz yapan en büyük değer, tutkumuz, mütevazı olmamamız, burnumuzun büyüklüğü aslında..
 
1 atarız, 17’sinden ses gelir, bir şampiyon oluruz 17’si ağlar. 
Biz de bu tutku olduğu sürece de bize gıcık olmaya devam edecek Bukalemunspor’lularzorumuza gidiyor demeye cesaretleri olmadığı için.
Fikstür çekilmiş diyene de sorulacak ilk soru, Fenerle kaçıncı hafta oynuyoruz,  ilk maç içeride mi, dışarı da mı olacak bu sene de, her sezon başı oldugu gibi.
Fenerliyim, havalıyım, kusura bakmasınlar hiç, bu konuda kendimi üstün tutarım, mütevazı olamam, iyi günde, zor günde takımımın yanındayım, bir şampiyonluk kaçtı diye de ne Fener’den soğurum ne futboldan.
Varsın her sene şampiyon olmayalım, hakem yardımıyla gelecek şampiyonluklar da, beleş Stadyumlar da, 10 dakikada 28 defa sayın Cumhurbaşkanı’m diyerek gelecek şampiyonluklar da onların olsun !! İkinci olmak daha onurlu, mikrofonu dondurma külahı gibi yalayanları görmekten..
Mutluluğun adı da Fenerbahçe’li olmak,  itirazı olan ??
mail : bruno.monte@abcspor.com
twitter : @BrunoMonte1907

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele budu fıkırdayıp pişsin kazanda..Sonra biraz...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde çok çok etkiliydi. Etebo ortasahada...

KESKİN VİRAJ

Keskin Viraj Ben kendimi bildim bileli, biz Fenerbahçelileri için hep bir kesin viraj vardır. Biz o keskin virajları da genelde hiç alamayız. Pazar günü oynanacak...

MAKYAJ DÖKÜLDÜ

MAKYAJ DÖKÜLDÜ Anadolu Efes karşısına çıkana kadar on galibiyet ard arda kazanılarak gelindi ve gerçekten kadro kalitesini aşan işler yapıldı. Nando ve Jan’ın performanslarını tamamlayan...

Benzer Konular