https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

US OPEN, CAROLINE WOZNIACKI VE SHAUI PENG YARI FİNALDE

Okunması Gerekenler

Bayanlarda tablonun alt kısmındaki çeyrek final maçları yapıldı.

Belinda Bencic-Shaui Peng: 2 sürpriz isimin karşılaştığı bu çeyrek final maçında Peng çok rahat bir galibiyet elde etti. Peng 24 winner üretirken, çeyrek final gerginliğini pek üzerinden atamamış olan Bencic sadece 12 winner buldu ve 19 basit hata yaptı. Daha da önemlisi Peng’in bulduğu servis kırma puanlarında bir türlü kararlılık gösteremedi. Sürekli servisini kırdırdı, servis oyunlarında oyunu kolayca bitiremedi. Peng 6-2 ve 6-1’lik 2 setle yarı finalin yolunu tuttu.

Caroline Wozniacki-Sara Errani: Bayanlarda şu ana kadar turnuvanın en iyi maçını oynayarak çeyrek finale gelen Wozniacki, Errani’yi çok rahat geçti. Aslında Errani maça adeta servis kırarak girecekti ancak Wozniacki 4 tane servis kırma puanının 1 oyunda çevirdi. Buradan sonra ibre tamamen Woz’a döndü. Rakibini baseline’da hapsederek puanları sürekli kazandı. Daha ilk sette 15 tane winner üretti. İlk seti de 6-0 aldı. İkinci sette Errani fileye gelmeyi denedi. Başarılı da oldu. İlk setteki oyundan sonra birşey yapması gerekiyordu ve fileye gelmesi onun daha ilk  oyunda break bulmasını sağladı. Ama sonrasında Wozniacki kontrolü hiç kaybetmedi. İlk sete benzer bir tabloyla oyunları üst üste alarak bu seti de 6-1 kazandı.

Yarı final eşleşmesi: Shaui Peng-Caroline Wozniacki

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular