METEHAN SOZUGECENDün basketbol final serisinde karşılaşan iki ezeli rakibin maçında gülen taraf ev sahibi Fenerbahçe oldu ve seride 1-0 öne geçti. Maç öncesi durumları değerlendirirsek bayanlar finalinde de bu iki takım karşılaşmış, Galatasaray yönetimi başkanınız bu maça gelmesin diye ortamı germiş, sonrasında Fenerbahçe’ li yöneticilere yumrukla saldırı olmuş, utanmadan makas aldık diye açıklama yapılmıştı.

 

Bu şartlarda Galatasaraylılar’dan her çeşit makas almaya kararlı olan Fenerbahçe taraftarı yine de yönetiminin sağduyulu yaklaşımı sayesinde normal tepkiler dışında bir tepkide bulunmadı. Fenerbahçe yönetimi Galatasaray yönetiminden kalite olarak çok üstte olduğunu ispatladı.

 

Aynı şekilde Fenerbahçe taraftarı da bir derbi maçı için en alt limitte rakiple uğraşarak çok güzel bir taraftarlık örneği gösterdiler. Ülker Arena NBA normlarında bir salon ve seyirci potansiyeline sahip.

 

fb gs3Maça gelince Fenerbahçe Ülker baştan sona çok üstün oynayarak çok rahat bir galibiyet aldı. Ancak bu Fenerbahçe Ülker açısından handikap olabilir. Çok önemli ikinci maçta rehavete kapılırlarsa seri 1-1 e gelebilir.Aslında rakibin adı Galatasaray olmasa maçta heyecan bile olmazdı. Galatasaray’ ın gerçek gücünün bu olmadığını düşünüyorum.

 

İlk çeyrekte hiçbir yabancı oyuncusunun skora katkısı yoktu. Zaten maçta biraz da olsa tutunmalarını sağlayan Cenk Akyol oldu. İlk 3 denemesinde de 3 sayılık basket bulan oyuncu Furkan Aldemir ile birlikte göze batan oyuncuydu.

 

Fenerbahçe Ülker cephesinde Emir mükemmeldi. Orta sahadan ilk çeyrek ve devre sonlarında bulduğu  sayılar rakibi demoralize etti. Bo’nun sakatlanmasından sonra bu maç için iyi denebilecek süre alan Berk çok iyi mücadele etti. Oğuz Savaş ve Zoric de etkili olurken Oğuz gereksiz faullerle Obradovic’ in tepkisine maruz kaldı. Ancak  Obradovic son çeyrekte Oğuz un yanağını okşayıp gerçekten makas alarak oyuncusunun gönlünü aldı.

 

fb gs8Maçın sonlarında Fenerbahçe taraftarının Ali İsmail tezahüratlarına başkan da ayağa kalkarak katıldı. Maçı izlemeye gelen efsane Alex umarım maç sonunda başkanın yanına gitmeyi ihmal etmemiştir. Ne kadar tatsızlık olsa da Fenerbahçe büyük  bir ailedir.

metehan.sozugecen@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz