https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BUÇUKLU, MUÇUKLU DEĞİL, TAM 35 ŞAMPİYON !

Okunması Gerekenler

pinarbasi burakTam 35 şampiyon. Öyle buçuklu muçuklu değil. Ne son haftada ne de buçuklu puanla. Tamı tamına 5 puanla, hem de bir hafta kala!
Analarının ak sütü gibi helal olsun. Tam iki sene sonra tekrar PTT 1.Lig’de Efsane Göztepe.. Kutlu olsun,ter döken futbolcularına, cefakar ve vefakar taraftarına, yöneticilerine, camiasına…
Yakışmıyordu, yakışmazdı zaten. Türkiye’nin üçüncü büyük kenti, en çok taraftarına sahip, tarihiyle şanıyla büyük Göztepe’yi bu da kesmez artık. Değil PTT 1.Lig’e göre hedef Süper Lig’e yönelik transfer ve yatırımlar olmalı gün itibariyle.
“Selam, biz geldik!” diyen Göztepe’ye,”Hoş geldiniz!” diye nezaketle cevap veren Kaf Kaf’a…. İzmir’e şimdiden renk geldi be kardeşim. Seneye kavgasız, gürültüsüz derbi gibi derbi izlemeye hasret kaldı sporseverler.
GOZGOZ 1Şampiyonluk hikayesini uzun uzun anlatacak değilim. Sezon başına Sayın Mehmet Sepil ve kuvvetli yönetimiyle giren Göztepe, geçen sezonun bitime 8.hafta kala  takımın başına geçen teknik direktör Sayın Suat Kaya ile yoluna başlamıştı.19 Ekim 2014 tarihinde Buğsaşsporla oynadığı ve 0-0 biten maçtan sonra Suat Kaya ile yollar ayrılmıştı. Sonrasında takımın başına futbolculuğunda da isim yapmış Sayın Metin Diyadin getirildi. Hırsıyla, taktiğiyle göze çarpan tecrübeli hoca Göz Göz’ü iki sene sonra şampiyon yaptı. Nokta atışı tam yapılmış ki bugün haklı sevinç yaşanıyor.
gozgoz 4Sayın Başkan Mehmet Sepil ve Sayın Başkan Yardımcısı Fatih Dalan çok koyu Göztepeliler. Taraftar gibi davranmaları, taraftarlarla iç içe olmaları mütevazı olmalarının bir göstergesi. Şahsen tanışma fırsatını ve şansını tadmış olmanın rahatlığıyla yazıyorum. Hatta Bodrum Tayfa’dan iki kardeşimizin cafe açılışlarına katılıp ertesi günde maça taraftar otobüsüyle gitme rahatlığı ve alçakgönüllülüğünü gösterdiler.
Bodrum demişken bizim bölgenin tayfaları 40 kişilik bir toplulukla, başkanlarıyla şampiyonluk inancı, heyecanı ve coşkusuyla yola çıktılar. Otobüsteki ” Dikkat Başkan Var!” pankartıyla İzmir’e ulaşmanın mutluluğu ve gururuyla İzmir’e varıldı. Göztepe Kırklarelispor’u üçledi, Hatay da Bandırma’nın ipini uzatma golüyle çekti. Değmeyin 32,000 Göztepeli’nin haklı mutluluğuna….
GOZGOZ 2Maç çıkışı istikamet Güzelyalı, Göztepe…Yollar ana baba günü, milim milim ilerleyen otobüste yol kesen araçlar….”Bodrummmm….Bodrummm” tezahüratları….Başkan bu sefer otobüste yok ama Bodrum Tayfa’nın forsu yetti.
Orkinos Restaurant’ta şampiyonluk kutlamaları, birer duble pizzzlenmece, birşeyler yemece ve dönüş yolculuğu…16 saat gibi uzun, yorucu ama keyifli günden sonra Bodrum’a varış…Fark Yaratanlar…Adı ” Bodrum Tayfa!”
İzmir’de bayram havası, çalsın sazlar, oynasın kızlar…Tabir-i caizse 40 gün-40 gece…PTT sensiz olmuyordu, olmazsa olmazdın be Göztepe!
BURAK PINARBAŞI
burak.pinarbasi@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular