https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU FUTBOL DEĞİL

Okunması Gerekenler

Bakın bu takım 3 gün önce Avrupa Kupası maçı oynadı. Rakibiyle korakor mücadeleye girdi. Takır takır sert bir maç oldu. Kimse yere yatıp zaman geçirme peşinde olmadı. Sakatlanma numarasıyla kendini saha dışından içine atmadı. Maçı çirkinleştirmek için binbir tane cambazlık peşinde koşmadılar. Oyun aktı. Sahada futbol oynandı. Bunun da baş mimarı sürekli oyunu durdurmamaya gayret eden hakemdi.

Bizde ise futbol oynanmıyor. Sahada bir sinir harbi var. Özellikle de Fenerbahçe maçlarında. Daha önce de söyledim. Şimdi tekrar ediyorum. Galatasaray ile aynı ligi oynamıyoruz. Rakiplerin Fenerbahçe’ye karşı saha içindeki tutumu aynı değil. Bu hırslı mücadelenin dışında bir şey. Bu kadar saha içi çirkinliği normal değil. Bununla mücadele etmek te hiç kolay değil. Bizim hakemler de sağolsunlar bu rezilliğe göz yumuyorlar. İlk 45 dakika Fenerbahçe’li oyuncuların ve tribünlerin sinir uçlarıyla oynayan, rakibe tekme tokat giren Pendik’li oyuncular, sarı kartları gören ise Fenerbahçe’liler. İkinci devre sarı kart gören N’Diaye ‘yi yaptığı el kol hareketleri sonrası ikinci sarıdan atamayan adam da zaten hakem makem olamaz. Bu şartlar altında sahada oynanan da futbol olmaz. Bu maçın teknik taktik yorumu ise hiç olmaz.

Biliyorum bazılarımız yine iğneyi kendimize batırmak isteyecek. Ilk devre baskı altında defanstan çıkamayışımıza, pozisyona giremeyişimize dem vuracaklar. Dzeko, Fred, Kruniç, Cengiz eleştirilerden nasibini alacak. İsmail Hoca’yı da eleştiren çıkacak. Ben hiç birine kızamıyorum. Bu şartlar altında top oynamak kolay değil, sakin kalmak hiç kolay değil.Ne olursa olsun bu maçı çevirdikleri için, sahaya karakter koydukları için ben hepsine teşekkür ediyorum.

Bundan sonra nasıl devam edeceğiz inanın bilmiyorum. Benim gibi pozitif düşünen ve en kötü durumda bile olumlu tarafından olaylara bakan biri bile umutsuzluğa düşebiliyor. Yine de yılmadan usanmadan mücadeleye devam edeceğiz elbette. Sonuna kadar bu karakterli takımın yanında olacağız. Ligin bitiminde ise bir kez olsun artık doğrunun ve haklının kazanmasını umacağız.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular