https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU DA MI TESADÜF ???

Okunması Gerekenler

murat_ozerİzlanda bizim orta sahamızı geçemez! Çek Cumhuriyetini daha önce dağıttık yine dağıtırız. Hollanda ile kafa kafaya oynarız en kötü ihtimalle de grubu 2. Bitirip keyfimize bakarız. İşte Milli maçlar başladığında herkesin senaryosu aşağı yukarı buydu. Oysa ki kazın ayağı hiç de öyle değilmiş. Zira orta sahamızı geçemeyen İzlanda bize futbolu öğretti 3 attı en az 3 tane daha atabilirdi. Çek maçında ise kaleci defans hoca futbolcu bir sürü hata alt alta geldi ve yine sahadan boynu bükük ayrıldık. Gelelim dün akşama dün ise yahu yok artık Letonya’da neymiş canım onları da rahat yeneriz artık hem onu da yenemeyeceksek kimi yeneceğiz dimi ama nidaları dört bir yanı sarmıştı.Sonuç hezimetin dibi.  1 puana sevinen var mıdır bilmiyorum ama bence daha büyük bir fiyasko olamazdı!

TERIM 10Elinde bu kadar potansiyel kadrosu olan bir takım ancak bu kadar kötü bir başlangıç yapabilir. Maç sonu hocanın sorumluluk bende lafı da bence kesinlikle tatminkar bir cevap değil zira 3 maçta alınan 1 puanda sorumluluk kesinlikle federasyonun ve onun hocasınındır. Fatih Terim iyi bir mentör burasını kabul ediyoruz. Ama artık global futbolda aslansın sen parçalarsın hadi koçum git dağıt ortalığı masalları maalesef kar etmiyor. Bilinçli oyun dikine hızlı oyun kanatları kullanma vs vs biz ne yazık ki bunların hiç birisini yapamıyoruz. Caner ve Gökhan’ın ayağına bakıyor bütün takım dün özellikle 2. Yarı gol yedikten sonra herkesin toptan kaçması da ayrı bir fiyaskoydu. Herkes hata olmasın aman kaptırırım bir gol yemeyelim diye topu almamak için adeta çabaladı.

turkiye letonya124 Takımın gideceği Avrupa Şampiyonasına maalesef biz televizyondan refakat edeceğiz orası belli oldu. Hele bu İzlanda ve Çeklerden sonra çıkıp biz Hollandayla grup 3.sü olmak için oynarız kardeşim derlerse o zaman tamamdır bu iş! Maalesef Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören başta olmak üzere Teknik kadro sorumluluktan kaçınan futbolcular bu sorunun bu sıkıntının diyetini ödemelilerdir. Bu iş öyle sorumluluk benimdir hata benimdir demekle olmaz! Senede 4 Milyon Net kazanacaksın 3 maçta 1 puan alacaksın sonra da sorumlusu benim çözeceğiz diyeceksin! Adama sorarlar Hiddink niye gitti Abdullah Avcı’nın Ersun Yanal’ın suçu neydi diye? Onlar bilmiyorlar mıydı acaba basın toplantısında asıp kesmeyi tehdit etmeyi! Yazık cidden çok büyük yazık !

turkiye letonya 3Söylenecek çok şey var ama dilimiz varmıyor elimiz gitmiyor!

Son sözü Letonyalı bir gazeteciden alıp kullanayım izninizle;

Fatih hocaya soru soran Letonyalı bir gazeteci maçtan bir gün evvel bu kadar duran top çalışıp yine de  gol yiyorsunuz bu normal mi diye sorduğunda Fatih hoca çok kızıp 11 sene önce şansa atılan bir golle bizi geçtiniz bu seviyede futbol oynayan takımlara bu tarz soru mu sorulur diye esmiş gürlemişti.

Dün aynı gazeteci midir bilmiyorum ama Letonyalılardan başka bir soru daha geldi.

BU DA MI TESADÜF!

Saygılarımla..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

murat.ozer@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular