https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU BİR MİLAT

Okunması Gerekenler

Sonunda bu komedi sona erdi.

Komedi sahaya yağmur gibi yağan yabancı maddelerle başladı. Medeniyetten uzak gelişmemiş birkaç rezil insan, maçı oynanmasını engellemek için defalarca sahaya müdahele etti. Daha sonradan Beşiktaş teknik direktörüne defalarca isabet eden yabancı maddeler atıldı. Devam etmesi mümkün olmayan bir maç, “Kafa yarıldı/yarılmadı” ya indirgendi. Yüzsüzce “ Ne maçlar vardı, devam etti, bu niye devam etmesin?” dendi. Yaptığı kepazeliğin de farkındalığıyla “Neden bu maç milad olsun, neden biz günah keçisi olalım?” gibi ipe sapa gelmez laflar edildi.

Komedi, siyasal iktidarın “Kumpas var” gibi müthiş bir tespiti ile devam etti. Fikret Orman’ın “Cumhurbaşkanımız öyle diyorsa, öyledir” demesi ise tuzu biberi oldu.

TFF’nin, dünyanın heryerinde sonucu belli bir kararı, tarihi bir eyyamla kaldığı yerden, üstelik aynı hakemle devam ettirmek istemesi, sadece Beşiktaş’ı değil, hukuğu da dilim dilim doğruyordu. Ama siyasal iktidara karşı bir karar verilmesini beklemek ayrı bir komedi olurdu zaten.

Komediye bir ara veriliyor, Beşiktaş başkanı düştüğü yanlıştan sıyrılıp, divan kararıyla beraber Beşiktaş’ın maça çıkmayacağını bildiriyordu. Klüp bu kararını, KAP’a da bildirerek perçinliyordu.

Komedi bitmek bilmiyordu. Kocaman teknik direktör, “Taç hırsızlığı yapıldı” veciz sözlerine, son derece iddialı bir çıkışla “Bu çok büyük karar, uygulayabileceklerini zannetmiyorum” diye ekleme yapıyor,  üstelik bu iddiasını iki kere dile getiriyordu.

Komedi bu, biter mi? Çok hatırı sayılır kişiler klübü baskı altına alıp, yönetimi adeta bunaltıyor, Beşiktaş’ın maça çıkması konusunda yönetim ikna (!) edilmeye çalışıyordu.

Bazı kişiler, ellerini ovuşturuyor, “Beşiktaş zorla da olsa maça çıksın da, kafamızı bulalım” diyordu. Kamuoyunda ağır çoğunluk Beşiktaş’ın baskılara dayanamayıp sahaya çıkıcağını düşünüyordu.

Neyseki bu berbat komedi burada bitiyordu.

Kocaman direktörün de tabiriyle  “BÜYÜK” karar, büyük camianın tamamının desteğiyle uygulanıyor, bu komedi püskürtülüyordu.

Bu bir Milat. Bundan sonra böyle bir kepazelik asla yaşanmayacak. Herkes bugünkü Beşiktaş’ın dimdik duruşunu hatırlayacak, gene sahaya tecavüz edildiğinde, maç 3-0 hükmen olarak tescil edilecek.

Milat biz mi olacağız diyenlere “Hayır, Milat biz olacağız” denmiştir bugün. 115 senelik koca çınar, kendisine yakışan “Beşiktaş Duruşunu” sergilemiştir.

Keşke bunlara hiç ihtiyaç olmasaydı. Ama hukuğu katledenlere, camiayı anlamayanlara, her türlü baskılara karşı koyan bu camia bugün büyük bir tokat atmıştır. Umarız bu tokat herkesi düştüğü gaflet uykusundan uyandırmaya yeterli olur.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular