https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BU 1 PUAN “GOOD POINT”

Okunması Gerekenler

Diyebilirsiniz ki şaşırdın mı! 16 maçlık üstüste iç saha serisi bozulmuş, 22/23 ile gelmiştik, berabere kaldık. Neyin kafasını yaşıyorsun diye.. Anlatacam, anlatacam merak etmeyin.

Oldum olası bu milli maç dönüşleri sırf bize değil, dünyadaki birçok takıma pek yaramaz. Bunun tek bilimsel açıklaması bence uzun uzadıya seyahatler olsa gerek. Maça 2 gün kala resmi siteden açıklama geldi. Onyekuru Milli takımdan sakat geldi, Belhanda ve Donk da yok. Zaten Emre Akbaba devreyi kapatmıştı, iyice sıkıntı.

Herkes Schalke maçı için rotasyon beklerken, Terim mecburiyetten ideal 11’le başlamak zorunda kaldı. Milli takımlardan 48 saat kala gelen Serdar, Feghouli 11’deydi. Maçın öyle bir ilk yarısı var ki, ömrü hayatımda böyle birşeye rastlamadım. 10.dk Serdar, 16. Feğhouli baldır tutup kenarda,haydaaa.. Dakika 39, ikisi yetmezmiş gibi bir de Fernando! Daha ilk yarı mecburi 3 oyuncu değişikliği. Yerlerine giren Selçuk ve Eren de daha sakatlıktan yeni çıkmış. Nasıl bir kader, nasıl bir tablo. Tribünler, Terim, biz hepimiz şaşkın.

Samet hoca önde pırpır tabir ettiğimiz adamları Yusuf, Sakho, Tunay ve Burak’la aşırı rahatsız edince, Mariano ve Ömer de çok çıkamayınca.ilk yarı tatsız tuzsuz 0-0’a bağlandı.

2.yarı ise birşeyleri tam oturturacakken, basit bir ilerde pas hatası, kontratak . Lima’yı indiren Ozan ve penaltı. 0-1. Açıkçası bu kadar da kötü bir N’DIAYE ve RODRIGUEZ’le 9 kişi gibi de oynarken, sakatlıktan yeni çıkan 2 adamla da nasıl dönecekti ki bu maç!

Ben bunları yazarken 3’e 2’ler, 2’ye 1’ler. Bursa 2.yi ha attı ha atacaktı. Ama aylardır eleştirmekten bıktığım Belhanda bir yıldız olduğunu hatırladı, nefis kesti .Eren ve 1-1. Sonrasında tabii ki galibiyet için bir iki fırsat geldi ama maç 1-1 bitti. Özellikle son 20 dakikada ortaya konan karakter herşeye rağmen çok önemliydi. Belki 2 puan kaybetti sarı kırmızılılar ama bu koşullarda 1 puan gerçekten GOOD POINT.

Maçta kim nasıl oynadı vs bakacak olursak; G.Saray’da Muslera, Maicon, Ozan,Eren ve tabiki de Belhanda günün sınıfı geçenleriydi. Buraya yazın Bursa’daki Burak ve stoper Ertuğrul birkaç seneye Avrupalıların radarına girer, bir daha da çıkmaz.

Gelelim Schalke maçı Ne olur sorusunun şifrelerine .Sakatların durumunu bilmiyorum ama Çarşamba akşamı böyle sakatlanma piyangosunun çıkmayacağını düşünüyorum ve Linnes, Nagatomo, Donk katılımıyla başka olacağına inanıyorum.

Dedim ya kimse mutlu olmaz ama bu koşullarda 1 puan iyi!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular