https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BÖYLE OYNA CANIMI YE !

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENTribün klasikleri arasındaki bu taraftar cümlesi vucut buldu dün Atatürk Olimpiyat Stadın’da.. Feyenoord maçının silik, her topu rakibe bırakan, iki pas yapamayan ve devamlı hata dan gol bulmaya çaılşan takımı gitmiş herşeyini sahaya bırakan ve taşıdığı formanın ağırlığını hisseden , hissettiren bir oyuncu topluluğu gelmişti dün gece..

Fizik , teknik , pozisyon bilgisi, psikolik üstünlük, tecrübe gibi bir çok özelliği olan ve dünyanın ilk 8 takımından biri kabul edilen rakibi karşısında olağanüstü çalıştı Beşiktaş. Özellikle Veli-Necip ikilisi orta sahanın tehlikli bölgesindeki üstünlüğü bir an olsun bile Arsenal’e vermediler. Onlara Olcay ve Mustafa’nın olağanüstü tempoları defansif anlamda çok yardımcı oldu.

arsen8Defans hattında ise yine ne oynadığını hissettirmeden fakat her kritik pozisyona ayağını sokan bir Franco izledik.Fakat,  Ersan bu savunma hattının orta dönemde en zayıf halkası olabileceği sinyallerini bir parçada olsun verdi bizlere. Bu sene olmasa bile önümüzdeki sene yedek kulubesinin duayeni olacak gibi. Defans hattı demişken İsmail Köybaşı’na bir parantez açıp temposunu tekniği ve akılı ile birleştirip ters ayaklı da olsa gayet de doğru bir sağ bek performansı ortaya koyduğu için tebrik ederiz. Tabi dün gece İsmail için açılan bu parantezin Serdar Kurtuluş için kapandığını belirtmeden geçemeyeceğim.

 

Evet sonunda bulundu.. Boylu poslu, teknik, akıllı, yavaş olmayan, oynatan ve oynayan ve de siyahi santrafor geldi Beşiktaş’a.. Demba Ba, rakip savunmalar için çok önemli bir tehdit olduğu kadar ileri atılan topların orada kalmasını sağladığı için takımın en önemli savunma silahlarından biri olacağını kanıtladı kısa zamanda. Beşiktaş’ın bir adım ileriye gidebilmesi için Demba Ba’nın hucum kalitesine yaklaşacak oyuncu ve organizasyonları ürütmesi gerekmekte.

demba 10Transfer olarak, devamlı gidip gelen , iyi orta yapan bir sağbek, oyunu çok iyi okuyan ve zaman zaman Oğuzhan’ı da yanına alarak takımın pas kalitesini yükseltecek bir orta saha oyuncusu mutlaka ama mutlaka gerekli. Ve tabi ki kendilerini siyahi santrafora uyumlu hale getirecek mevcut kadrodaki kanat oyuncularının performansı Beşiktaş’ın bundan sonraki dönemde A sınıfı takım katagorisine geçip geçemeyeceğini bize gösterecek.

 

Londra’da ne olur? Bir kere çok zor maç olur. Seyirci, hakem, tempo, pas ve bunun gibi bir çok stres bizi bekliyor olacak. Beşiktaş gol bulur mu? Fark mı yer? Cevabı bilinmez sorular. Ama şunu bimeliyiz ki o kaslar, o ciğerler, o beyinler, o yürekler %100 çalışmaz ise tur atlanamaz.

 

arsen4Klasik başladık öyle bitirelim..Biliyoruz ki muhteşem oynasak bile turun garantisi yok. Ama, böyle oynayıp canımızı yesinler, o zaman turun da bir önemi yok..  

Yazarın tüm yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular