https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BOSTON ŞEHRİ 4 MAJÖR SPOR VE EN POPÜLER FRANCHISE’LAR

Okunması Gerekenler

1630 Yılında Avrupa’dan gelen göçmenlerin kurduğu Boston, A.B.D.’nin en eski şehirlerinden biri..

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (M.I.T.) başta olmak üzere, 10’a yakın köklü eğitim kurumunun yanında, ülkenin önemli bir kültür, sanat, finans, teknoloji ve tıp merkezi konumunda.

Ve de tabii ki spor!

Yeni kıtada 4 Majör spor dendiğinde “Big Four” tarihi Boston takımları ise şöyle;

*** Beyzbol dendiğinde akla gelen kulüp tabii ki Red Sox.. 1901’de kurulmuş tarihi Franchise, 12 final ve 8 şampiyonlukla ile MLB dendiğinde ilk akla gelen isimlerden..

*** Buz hokeyinde de karşımıza bir başka dev Franchise Bruins çıkıyor. 1924’de kurulmuş 94 senelik kulübün NHL tarihinde 6 şampiyonluğu (19 final) bulunuyor.

*** Basketbola geçiyoruz ve sıra bir başka spor devi Celtics’de.. NBA tarihinin 17 kezle EN ÇOK şampiyon olan takımı (toplamda 21 final) 1946’da kuruldu.

*** Amerikan futbolu ya da Amerikalıların tabiriyle sadece futbolda, New England Patriots var karşımızda. 1960’da Boston Patriots ismiyle kurulmuş ve 2 değişiklik sonrası 1971’den bugüne, bugünkü ismiyle olarak yoluna devam eden, 21.yüzyılla beraber depara kalkan Tom Brady ve arkadaşları 2001’le beraber 5 şampiyonluk kazandılar ve ligin en popüler 2-3 Franchise’ından biri konumundalar.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular