https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BKY İLE 7 SORU-7 CEVAP

Okunması Gerekenler

bozkurt 5*** Ligde 6 hafta geride kaldı ve sizden kısa bir değerlendirme..

Fenerbahçe etkisiz, hakemler etkili.

Eren Derdiyok başarılı. Muslera fark yaratan büyük kaleci.

Beşiktaş’ın defans ve kaleci konusunda çok başı ağrır.

 

*** Advocaat tarafından birçok sakat oyuncu varken bile düşünülmeyen Salih Uçan konusunda düşünceleriniz?

Büyük oyuncuların tamamı antrenman manyağıdır. Salih izlemekten en çok zevk aldığım oyunculardan. Çalışmaya hiç ara vermeyip, “Salih’in dönüşü” başlığını attırmalı.

 

passo 987*** Futboldan sonra Basketbola da Passolig geleceği konuşuluyor. Sizce futbola faydası ne oldu ya da bir faydası oldu mu. Şu an ilgi açısından sporumuzun yükselen değeri olan basketbola da yerleşecek olması, oradaki ilgiyi de azaltır mı?

Passolig ve e-bilet konusunda analiz yapmıyor, toptan reddedip veya oh dostum bu sistem tam bir harika diyoruz.

Bilet transferi, internet üzerinden bilet alıp anında kartına yüklenmesi işlevsel. Bireysel ceza konusundaysa işlevselliği yok zira kapıda kimlik kontrolü yapılmadığı için ceza alan adam kardeşinin, arkadaşının kartıyla içeri girebiliyor… Onun dışında kapitalist tuzak!

Basketbolun ihtiyaçları listesinde ilk 100’e girmez.

 

*** Geçen hafta Ali Koç önderliğinde, Cem Yılmaz-Acun Ilıcalı gibi isimlerin bir araya geldiğini gördük ve dedikodu kazanında hemen herkes bunu bir seçim çalışması olarak, nabız yoklaması gibi yorumladı. Öncelikle siz Aziz Başkanın gerçekten bırakacağını düşünüyor musunuz ve diğer sorum da, bırakmadığı takdirde Ali Koç’un onun karşısına aday olarak çıkıp çıkmayacağı…

acun-cemAli Koç ve Aziz Yıldırım asla karşılıklı seçime girmezler. Başkan Yargıtay sonrası bırakacağını beyan etti. Yargıtay kararı açıklandığında, Ali Bey adaylığını kamuoyu önünde teyit ederse başkan aday olmaz. Ama Ali Bey herhangi bir gerekçeyle aday olmazsa kimler aday olur kestirmek güç… O gün gelmeden bunları çok fazla konuşmak bence doğru değil. Fenerbahçe kongresinin çoğunluğu bilgili ve tutkulu Fenerbahçelilerden oluşuyor. En doğru kararı verirler.

 

*** Daha köprünün altından çok sulara akacaktır ama 6 hafta sonunda sarı lacivertliler liderin 8, iki ezeli rakibini de 6 puan gerisinde. Sizce FB rakiplerini yakalayabilecek mi ve devreye ligin tepesinde nasıl bir sıralama ile girilecek.

Fenerbahçe ilk yarıyı liderin 5-6 puandan fazla gerisinde bitirirse işi zorlaşır. Galatasaray’ın Avrupa’da oynamıyor olması avantaj ama takımda, camiada çok şey pamuk ipliğine bağlı. Beşiktaş’ın iç durumunu bilmiyorum. Osmanlıspor, Konyaspor ve Başakşehir lige renk katmakla kalmayıp ilk dört içine girebilirler.

 

 

***Arda Turan’ın milli takıma alınmamasını nasıl yorumlamalıyız ?

arda-123Hesap sorulamayan ego

 

*** Avrupa Kupalarında 4 takımla yolumuza devam ediyoruz. Sizce 2017 ve sonrasını hangileri görecek, hangileri Avrupa serüvenine erkenden veda edecek.

Konyaspor’un işi zor. Beşiktaş avantaj kaybetti ama grupta 4.olmaz ve 2017’yi görür. Fenerbahçe’nin M.United maçlarında ne yapacağını kestirmek zor. Osmanlıspor en rahat takım. Beklenti, stres ve tecrübeleri az ama 2017’yi görme ihtimalleri de çok.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bozkurt.yilmaz@abcspor.com

twitter: @_bky

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular