https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BİRAZ DA İSMAİL HOCA’YI KONUŞSAK MI ?

Okunması Gerekenler

ALP ERALPNe oldu da Fenerbahçe bu kadar pozisyon verdi maçın ilk yarısında ? En önemli soru bu.

Cevabı ise birkaç detayda gizli.

Öncelikle Fenerbahçe’nin sahadaki en çok ısıran, rakibi bozan oyuncuları kimler? Egemen, Mehmet Topal ve Emre değil mi?

FENER ANTEP 20Bu oyunculardan Egemen’in sakatlığı sebebiyle oynayıp oynayamayacağı bile belli değildi, maça çekingen başladı.

Mehmet Topal hafta arası kupa maçının sonunda sakatlanmıştı ve bu maçın başında da sarı kartı görünce o da ürkek bir oyun sergiledi maç kopana kadar.

Emre ise zaten İzmir’deki ağır sahada sakatlandıktan sonra Antep’in patates tarlasından hallice zemininde geri dönüyordu 11’e.

Böylesine fiziksel  bir mücadeleye dayalı Türkiye Ligi’nde en agresif 3 oyuncun yüzde yüzünü sahaya yansıtamayınca, bir de üstüne üstlük Diego gibi teknik özellikleri üst düzey bir oyuncudan verim alamayınca ve son olarak bir “pas” takımı olduğunu sağır sultan duyan Fenerbahçe ağır sahaya takılınca, işler tersine dönüverdi!

FB ANTEP 10Bu kadar olumsuzluk üstüste gelince orta saha Antep’in eline geçti. Fenerbahçe çok çabuk ve sık top kaybetti. Fazla dirençle karşılaşmayan Antep’li oyuncular hızlıca Fenerbahçe kalesine iniverdiler ve bolca da pozisyon buldular. Devre arasını müjdeleyen düdük Fenerbahçe’nin adeta  imdadına yetişti.

İşte o anda İsmail Hoca devreye girdi. Bir çok kişi Alper ya da Meireles’in oyuna girmesi gerektiğini düşünürken o dedi ki: “Benim atak yapmam için önce topu kazanmam lazım”. Aynen de dediği gibi gelişti sonrasında oyunun şekli. Kağıt üzerinde korkakça bir değişiklik gibi duran Diego-Selçuk tercihi sarı lacivertlileri adeta kanatlandırdı.

Rakibe pozisyon verilmediği gibi , topun hakimiyetini kazanan takım daha güvenli ve daha çok adamla ileri çıktı. İsmail Hoca ilk devre belki hata yaparak çok yumuşak bir kadroyla çıktı maça ancak hatasından dönmeyi bilerek çok ince bir dokunuşa imza attı ve maçın kaderini değiştirdi.

EMRE 2Sezon başında bir çok kişinin dudak büktüğü, seneye şampiyon olsak ta takımın başında kalıp kalmayacağı belli olmayan İsmail Hoca’ya artık yavaş yavaş hakkını vermenin zamanı geliyor galiba. Sivas maçından beri oynanan -bugünkü ilk devre hariç- futbol koskocaman bir övgüyü, İsmail Hoca’nın performansı da ciddi bir saygıyı hakediyor kesinlikle.

Son sözüm de Gaziantep yönetimine… Deplasman tribününün bilet fiyatını 200 TL yaptınız. Son senelerde Antep’te oldukça kalabalık şekilde takımını destekleyen sarı lacivertlileri çok daha az sayıda seyircinin desteklemesini sağladınız. Tamam da elinize ne geçti ? Maçı mı kazandınız ? Takımınızı mı kanatlandırdınız? Zaten insanların tribünden kaçmak için binbir tane sebebi var. Bir de siz küçük hesaplarınızla tribünleri boşaltmayın.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alp.eralp@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular