https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BİR FENERBAHÇELİ GÖZÜYLE SÜLEYMAN SEBA

Okunması Gerekenler

BURAK BELGENİYİ BİLİRDİK!

Ülkemizde her ölen Müslümanın arkasından ezbere söylenen bu sözü hakeden olduğu kadar haketmeyen de vardır ama bu dünyadan göçerken adet yerini bulsun diye herkes nasıl aynı 4 kollu ile terk-i mekan ediyorsa, bu kelime de cenaze törenlerinin olmazsa olmazıdır.. Seba ve onun gibi melek yüzlü, yürekli azınlıkta olan insanlara ise iyi bilirdik değil ‘çok çok iyi bilirdik’ desek bile içimizden geçen gerçek duygularımızı ifade etmemiz zor.

Şimdiki başkanlara ve yöneticilere bakıyorum bir de O’na! Ya o ÇITAYI ÇOK YÜKSEĞE çekti ya da bugünküler bizim gözümüzde değeri olmayan makam sahipleri.. Tabii ki İSTİSNA isimler de var. Herkesi aynı sepete koymayalım ama özellikle FB-GS rekabeti ve dümenin başında olup, 1 lafıyla MİLYONLARI tetikleyecek güce, kudrete sahip fair-play düşmanı isimler ???

bjkbjk42 yaşındayım, 5 yaşından beri FB’liyim ve ÖLENE DEK de öyle kalacağım.. Spor camiasında çok ölüm gördük bundan sonra da görmeye devam edeceğiz ama ‘yönetici katında’ beni en çok sarsan, üzeni ‘O’ oldu.

BUNDAN 1-2 ay evvel EFSANE OLMAK diye 2 ayrı yazı yazmıştım.. Rahmetli  iki efsane GÜNDÜZ KILIÇ ve HAKKI YETEN ile ilgili..

Efsane olmak, formasını giydiğin takımda 100’lerce gol atıp maçlar, şampiyonluklar kazandırmak değildir. Asıl ÖLÜMSÜZLÜK diğer 2 ezeli rakibin ve onları seven kitle tarafından da saygı duyulmasından geçer diye.. Ve Gs’lılar için BABA GÜNDÜZ, BJK’liler için BABA HAKKI ne ifade ediyorsa, bir FB’li olarak benim için de zerre fark yok demiştim.

SÜLEYMAN SEBA için de, TÜRK SPORUNDA hatta tüm 80 Milyon için İSTİSNASIZ şekilde aynı şeyler geçerli!

Son haftada 8-0’la giden, başka bir senede teşvik primleri ile buhar olan şampiyonluklar, her zaman saha içi, dışı diğer iki ezeli rakibine oranla daha çok canı yanan, HAKKIYLA ve ŞEREFLE gelen İKİNCİLİKLER, hatalarla giden maçlar sonrası bile üslubunu bozmayan tavrıyla, sadece kulüp başkanı değil BİR HAYAT DERSİYDİ Süleyman Seba.. ANLAYANA!!!

seba99ALLAH o kadar büyük ki; O’nu O yapan stadda ilk golü atma şerefini bile O’na layık gördü!

16 yıllık başkanlığı döneminde kulübe 5’i Lig Şampiyonluğu olmak üzere toplamda 22 kupa kazandırdı. BJK TARİHİNİN 3 kez üst üste ve nağmağlup yegane şampiyonlukların da mimarı oydu.

Sadece yeşil sahalarda değil, başkanlığı bıraktıktan sonra da devam eden mütevazi hayatıyla HEPİMİZE örnek oldu..

ÇOK FAZLA uzatmaya gerek yok.. Zaten ne kadar yazsak da konu Süleyman Seba ise sayfalar kısa, harfler küçük gelecek. Nur içinde yat büyük başkan..

BEŞİKTAŞLILAR KUSURA BAKMASIN!  Bu sadece sizin cenazeniz değil.. Hatta Türk Sporu değil  tüm ulusun, 80 Milyonun cenazesi..

seba10Mekanın CENNET OLSUN bile demiyorum, zaten gideceğin yere şimdiden varıp, cennetin en şaşalı yerine yerleştiğinden o kadar eminim ki …

ALİ URAS, ÖZHAN CANAYDIN, daha yeni kaybettiğimiz FARUK ILGAZ ve belki de son kale olan SÜLEYMAN SEBA.. Niye ölümsüzler cidden ölümsüz olmaz ki!!!

NUR İÇİNDE YAT Büyük Başkan.. Sadece BJK’lilerin değil tüm ULUSUMUZUN başı sağolsun..

burak.belgen@abcspor.com

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular