https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BİR DERBİ, İKİ AYRI TAKIM!

Okunması Gerekenler

pinarbasi burakBir derbi daha bitti. Hak eden ya da hak etmeyen kazandı diye birşey söylemeyeceğim. Çünkü çok enteresan maç oldu. Maçın kader anları ve adamları vardı. Futbol, zaten birçok unsuruyla futbol olup vazgeçilmiyor.

fb gs 6Maça Galatasaray hızlı başladı gibi gözükse de, Fenerbahçe ilk yarı neredeyse tek kale oynadı dersek yalan olmaz. Galatasaray’ın ilk ciddi atağı 47.dk.’da Snjder’dan geldi ve kaleci Volkan harika kurtardı. Fenerbahçe özellikle Emenike’yle ciddi ataklar bulsa da maalesef Emenike acılı ezme ustası gibi ayağına gelen her topu eziyor. Saç baş yolduruyor. Şahsen geçen sene ki Emenike’yi bu sene göremiyorum. Sezon başlamadan önce Roma ile oynanan hazırlık maçındaki Emenike Roma defansını hallaç pamuğu gibi atmış ve harikalar yaratmıştı. Kendisine o maç hayran kalmış ve bu sene Emenike çok iş yapacaktır diye düşünmüştüm. Fakat Emenike bu sezon maalesef yokları oynuyor. Takım arkadaşlarıyla,hocasıyla,taraftarlarla bir sıkıntısı varmış gibi bu sene mutsuz ve gideyim derdinde gibi. İsmail Kartal da nedense Emenike’de ısrar edip ilk 11’de başlatıyor ve verim alamayınca da oyundan geç çıkarıyor. Ondan sonra da atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Maçın ilk yarısı Fenerbahçe açısından baskılı geçip 0-0 bitti.
sneijder 2İkinci yarı sanki takımlar forma değiştirmiş görüntüsünde maça başladı. İlk yarıda sahada olmayan Galatasaray sanki doping almış gibi maça hızlı ve istekli başladı. Maçın kader anı Alves’le değişti.Hani derler ya bazı futbolcular için “CANLI BOMBA” gibi, işte Alves de bombanın pimini çekti ve bıraktı.İlk geldiğinden beri söylüyorum Alves’in tehlikeli olduğunu ve hislerim beni yanıltmadı! Pozisyon olmayan bir alanda yaptığı hareketi affedemiyorum. Öncelikle takım arkadaşlarına sonra tüm Fenerbahçe camiasına ihanet etti. Bana kalsa ilk uçakla gönderirim. Yanına da bonus olarak Emenike’yi veririm. Bir takımın kaderi bu kadar değiştirilemez!
Bu sefer ikinci yarı Galatasaray neredeyse tek kale oynadı. Alves de oyundan çıkınca Galatasaray aldı sazı eline çalmaya başladı. Bundan sonra Fenerbahçe “1 puan alırsam  iyidir” mantığıyla oynadı. Büyük futbolcular işte bu maçlarda böyle ortaya çıkıyorlar. Snjder’ın 30 mt.’den attığı ilk gol gerçekten mükemmeldi. Değil Volkan Demirel, Petr Chech ya da Buffon da olsa o golü çıkaramazdı.Golün olduğu dakika 87’ydi, Fenerbahçe’nin ve Fenerbahçeliler’in ümidini bitiren goldü.
sneijder 3Ardından 91.dk.’da yine Snjder’ın muhteşem golü “THE END” olarak maçın sonunu getirdi.Fenerbahçe de bence taç cizgisinin dışına çıkmış toptan yapılan assist ile golü buldu.Dakikalar 95’di ama beraberliğe bu gol yetmedi. İsmail Hocayı anlamam mümkün değil! Webo neden vaktinde oyuna girmez ya da ilk 11’de maça başlamaz? Neden kenarda oturtulur? Umarım hocanın mantıklı bir cevabı vardır!
Galatasaray’ın galibiyetine gölge düşürmek istemem ama kendileri yatsın kalksın Alves’e dua etsin! Yine de Fenerbahçe’yi  87.dk’ya kadar 10 kişi kalarak mücadelesinden dolayı tebrik etmek lazım. Tekrarlıyorum, Aziz Yıldırım yerinde olsam Alves’i ilk uçakla gönderir yanına da bonus olarak Emenike’yi veririm. Fenerbahçe,Fenerbahçe’ye ihanet eden futbolculardan kurtulmalı artık!
BURAK PINARBAŞI

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular