https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BİLARDO NEREDE OYNANIR?

Okunması Gerekenler

Son yazımın yayınlanmasından bu tarafa aldığım pek çok e-posta ve mesajda aynı soruyla karşılaşınca bu yazıyı derlemek şart oldu: Nerede bilardooynayabiliriz?

Öncelikle şunu hatırlatayım ki aşağıda yer alan salonları seçerken belli bazı kriterleri baz aldım. Yani her bilardo masası bulunduran eğlence merkezi ya da AVM bu yazının içeriğinde yer almıyor.

Salonların çoğunda bizzat oynadım, oynamadıklarım hakkında ise o şehirde yaşayan en az bir oyuncunun fikrine başvurdum.

Salonların adres ve telefon bilgilerini de bu yazıda vermiyorum. Zira bir yeri bulmak isteyenin 30 saniye içinde tüm bilgileri harita dahil telefonuna indirebildiği bir çağda gereksiz yer işgalinden başka bir şey olmaz.

Salon seçerken aradığım kriterler ise şunlar:

Tüm salonlar yeterli sayıda uluslararası maç masası standartlarına sahip masalar bulundurmalı ve bu masaların bakımlarını da düzenli olarak yapmalıdırlar;
Salonların hepsinde teknik ve taktik destek veya bilardo eğitimi alabileceğiniz oyuncular ya da antrenörler bulunmalı;
Kadın oyuncular gönül rahatlığı içinde bu salonların hepsinde bilardo oynayabilmeliler;
Salonların hiç biri kahvehane görüntüsü ya da ortamı içinde olmamalıdır;
Son olarak hatırlatmak isterim ki, unuttuğum bir salon biliyorsanız ya da aşağıdaki salonlardan bazılarının yukarıdaki kriterlere uymadığını düşünüyorsanız benimle irtibata geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

*** İSTANBUL

Billiardport – Ataşehir

Milli pool oyuncusu Ferdi Özdemir’in sahibi olduğu Billiardport, 4 adet pool masası ile İstanbul, Ataşehir’de hizmet vermekte. Tüm masalardan canlı yayın donanımına sahip olması Billiardport’u öne çıkaran özelliklerden biri.

Timeout Bowling & Billiards Club – Mecidiyeköy

Bilardo Atölyesi’nin iki evinden biridir. Türkiye Pool Bilardo şampiyonlarından Murat Teker’in işlettiği salonda pool ve snooker başta olmakla 3 Top ve Rus bilardosu masaları da bulunmaktadır.

Pool & More – Bostancı

Bilardo Atölyesi’nin diğer evidir. Pool ve snooker salonu olan mekânda her zaman oynayacak bir oyuncu ve teknik destek bulabilirsiniz

Bilardo Akademisi – Küçükyalı

Bilardo Federasyonu’nun resmi akademisi olarak da görev yapan Bilardo Akademisi İstanbul/Küçükyalı’da hizmet vermeye başladı.

Bilardo Max – Bahçelievler

Dünya 3-Bant şampiyonlarından Tayfun Taşdemir’in sahibi olduğu salon İstanbul Bahçelievler’de bulunur. Ağırlıklı olarak 3 Top masalarına yer veren Bilardo Max’de pool ve snooker da oynayabilirsiniz.

Ekol Bilardo – Bayrampaşa

Pek çok üst seviye pool oyuncusuna ev sahipliği yapan salonun sahibi, kendisi de çok iyi bir oyuncu olan Ali Baykara’dır.

Cordon Plus – Bostancı

Milli bilardo hakemi Aşkın Karaçalı’nın işlettiği Cordon Plus Cafe, İstanbul Bostancı’da hizmet veriyor. 4 adet bilardo masasının yanı sıra deniz manzarası karşısında nargile keyfi için de ideal olan Cordon Plus Cafe haftada bir akşam da amatörler için bilardo turnuvası düzenliyor.

 

*** İZMİR

Salon 8 – Alaybey

İzmir’in en popüler bilardo salonlarından olan Salon 8’de 3-Top ve pool masaları bulunmaktadır

Stadium Bilardo – Bornova

Adını hemen yakınında bulunan İzmir Atatürk Stadyumu’ndan alan Stadium Bilardo’da ağırlıklı olarak pool bilardo oynanır.

 

*** ANKARA

Bilardo Akademi – Bahçelievler

01 Mayıs 2018 tarihinde faaliyete geçen Bilardo Akademi uluslararası standartlarda kullanılan malzemesi (Top, Çuha, Masa Ölçüleri vs.) nezih ortamı ve kaliteli hizmet anlayışıyla kısa sürede Ankara ilinde Pool (Cepli) Bilardonun sevilen adresi haline gelmiştir.

Champs Bilardo – Kızılay

Pool ve 3-top masalarının ağırlıklı olarak yer aldığı salonda snooker masası da bulunmaktadır.

Yaman Bilardo Akademi – Kızılay

Dünya Artistik Bilardo şampiyonlarından Hacı Arap Yamaner’in sahibi olduğu salonda ağırlıklı olarak 3-Top oynanır

Michi Bilardo – Ümitköy

Deneyimli pool oyuncularından Ahmet Akşahin’in sahibi olduğu salonda ağırlıklı olarak pool bilardo oynansa da 3-Top masaları da bulunmaktadır.

 

*** BURSA

Carom Billiards Club – Nilüfer
3-Top ve pool oynanabilen salon Bursa’nın en popüler bilardo mekanlarından biri

Kupa Kızı – Nilüfer
Bilardosu kadar yemekleri ile de tanınan salonda Bursa’nın pek çok üst seviye oyuncusu da oynamakta

 

***ANTALYA

Bilardist – Muratpaşa
Hem 3-Bant hem de pool bilardoda Antalya’nın en üst seviye salonu olan Bilardist’in bir diğer meşhur ürünü ise Ayvalık Tostu!

 

*** KONYA

Goldenshot Pool Club – Selçuklu
Deneyimli pool oyuncularından Murat Büyükyılmaz’ın sahibi olduğu salonda sadece pool bilardo masaları bulunmakta.

Kleps Bilardo – Selçuklu
Ağırlıklı olarak 3-Top oynanan salon Konya’nın alanında en popüler salonlarından biri

 

*** ESKİŞEHİR

Billiarium – Adalar

Sahibi deneyimli pool oyuncularından Ömer Erden olan salon pool bilardo konusunda Eskişehir’in ilk akla gelen mekânı

Eskişehir Bilardo Kulübü – Tepebaşı

3-Top konusunda Eskişehir’in en önemli salonlarından biri

 

*** MANİSA

Şehzadeler Bilardo – Merkez

Deneyimli 3-Bant oyuncularından Ali Rıza Talan tarafından işletilen salon hem 3-Top hem de pool için Manisa’nın en popüler salonu.

 

Bilardoyu nerelerde oynayabilirsiniz sorusunun cevabını bu yazımızda aramaya çalıştık. Elbette ki farklı şehirlerde pek çok farklı salon daha var ancak hepsini buraya koymak imkânsız olacağından en büyük şehirlerin, en popüler ve kriterlerimize uygun salonlarına yer vermeye çalıştık.
Daha önce de belirttiğim gibi unuttuğum salonların olduğunu düşünen okuyucularımız benimle irtibata geçmekte lütfen tereddüt etmesinler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: tayfun.gerdan@abcspor.com

twitter: @tgerdan

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular