https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEYZBOL’DA ‘MLB’ DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN SPORCULARI

Okunması Gerekenler

Eskiden senelik 20M dolar barajını geçen oyuncusu sayısı çok azdı ama son senelerde artan TV yayın gelirleri ile Salary Cap, oyunculara ödenen paralarda da artışa neden oldu ve 5 SENE EVVEL sadece 2 takımdan ( 3 Yankees-1 Red Sox) 4 oyuncu bu barajı geçerken, BU SENEKİ RAKAM 11 ayrı takımda 22 oyuncuya çıktı!

EN ÇOK KAZANAN 5 SPORCUNUN DOLAR BAZINDAKİ gelirlerine gelince;

1. RYAN HOWARD…Php Phillies forması giyen ‘The Big Piece’ lakaplı FIRST BASEMAN 25.5M senelik kazancı ile zirvede bulunan isim.

mlb32.SIRA yine aynı takımdan solak PITCHER CLIFF LEE’nin.. Yıllık maaşı tam 25.2M

3.JOE MAUER.. Senelik kazancı 25M olan MINNESOTA TWINS’li ünlü CATCHER, Batting Title’i kazanan 3 kez kazanmayı başarmış bir isim ve asırlık Beyzbol tarihinde bunu gerçekleştirebilmiş tek Catcher!

mlb14.ALBERT PUJOLS da 24.8M ile 4.sırada bulunuyor. LOS ANGELES ANAHEIM forması giyen Dominikli FIRST BASEMAN, en çok kazanan 5 sporcu içindeki Amerikalı olmayan iki isimden biri.

5.ROBINSON CANO da listemizin 5.sırasında bulunan isim. Bir başka Dominikli olan SECOND BASEMAN’ın Senelik maaşı da tam 24.5M..

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular