https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BENİM DE HOCAM TERİM OLSA..

Okunması Gerekenler

BENİM DE HOCAM TERİM OLSA..

Yatılı okulda okuduğumuzda, en sevmediğimiz ders İNGİLİZCE idi. Herşeyi İngilizce okumaktan bıkmıştık biraz da ondan olsa gerek. Hiç unutmadığım bir klişe ise “FILL IN THE BLANKS” idi (boşlukları doldurun).Başlıkta da yazdım , benim de hocam Terim olsa,……… Ben bir örnek vereyim; benim de hocam Terim olsa, her sözü veririm, 2 santarfor, 3 yıldız vs . Ne de olsa adam sen almazsan da mutlaka bir yolunu bulur halleder.. İşte bu gece %99.9, 0-0’a bağlanan oyunu baktı ki bu Sinan’la, havalanan Rodriguez’le halledemiyor, iki kule yaptı DONK ve MAICON. Altın değerindeki 3 puanı kaptı.

Aslında Çarşamba akşamki o herkesi üzen 90 dakikadan sonra TERİM, ufak tefek rötuşlarla üç aşağı beş yukarı aynı 11 ve planla çıktı Antalyaspor deplasmanına.. Ligin flaş ekibi ve Terim’in öğrencisi, öz evlat kaptan Bülent’in Antalya’sı. İlk 10 dakikadaki iştahı görünce ben, sağdaki soldaki eşe dosta, bu maç ÜST olur dedim. Ama başrollerini Belhanda ve Sinan, yardımcı erkek oyuncusu Garry’nin oynadığı bu film kötü senaryolaştı bir anda!. Adeta 8 kişiyle oynadık desem abartmam. Antalya da 1980’lerin Çanakkale geçilmez futbolundan kesitler şununca oyun bir türlü açılamadı. Devre sonunda bir penaltı düdüğü,ama AKHİSAR final maçında kırmızı çıkarmayan Avrupalı, verdiğini hemen iptal etti.B en iptali doğru buluyorum bulmasına da, bir standartın artık oturması lazım.

2.yarı biraz kanatlar hareketlenir gibi oldu, Antalya iyiden iyiye gömüldü. Terim önce FEGHOULİ hamlesiyle müdahale etti, pek birşey değişmedi. Sonra MAICON’u forvete aldı Sinan la. Yine olmadı. Artık son bir kurşun, Sinan sola, Feghouli sağa, DONK ve MAICON çift forvet. Adam resmen kimya prefosörü gibi denedi, denedi, denedi. Sonunda 87.dakika maç boyu ki en iyi ortasını yaptı MARIANO, DONK G.Saray’daki lig kariyerinin ilk golünü, hem de en önemli anda attı. Gol sonrası yedek kulübesi görülmeye değerdi gerçekten.

Ne demeli ki bir golcüye (onun da devamlı sakatlık sıkıntısı var) EREN’e mecbur edilen bir hoca. İnsan düşünüyor, şayet bırakın golcü almayı GOMİS’i satmasalar NELER OLMAZDI diye!. Milli maç arasında yaraların sarılması, sakatların iyileşmesi ve daha da kızışan bu dönemde komutanı yalnız bırakmamaları dileğiyle .
Kalın sağlıcakla

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @skendergen11

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular