https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEN BİR FENERBAHÇE DÜŞMANIYIM !!

Okunması Gerekenler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde...
bruno“İnsanlık denen bir şey kalmamış, herkes kötü olmuş anasını satayım, arkamdan vuran vurana. Ama bu bana müstahak, herkesi kendim gibi zannediyorum, hep iyi niyetimden ha bunlar” diyorsanız sık sık, hastasınız demektir.
Herkesin kötü bir tek senin olduğun dünyaya harikalar diyarı denir, safermasallarda olur o iş.
Masallara da pek inanma,  esasında Polyanna bir  Manic hastasıdır, Robin Hood bir haydut, Alice ise şizofrendir. Robin in cezai ehliyeti vardır, diğer ikisinin yoktur.
Galatasaray ile oynanan kupa maçından sonra ki Aziz Yıldırım konuşması bir psikiyatr odasında gerçekleşmiş olsaydı, doktor raporu yazmıştı, başkanın cezai ehliyeti kalkmıştı çoktan.
alex azizFethullah Gülen duası ile Cübbeli duası kısmı çok eğlenceliydi, en çok onu tuttum:)
Fethullah Gülen’in duası kabul olsaydı, Allah Erdoğan’ın evine çoktan ateşler salmıştı. Adamın sarayı da, evi de sapa sağlam, hasta diyorlardı, adam o gün bugündür nezle bile olmuyor 🙂
İşin şakası bu yana çivisi çıktı başkanın..
Bir konuşursam yer yerinden oynar, sinirimi bozmasınlar bi 10 sene daha kalırım, şampiyon olsan ne olur olmasan ne olur ve daha nice tarihe geçen, Zaytungvari demeçler..
 
Kim eleştirse hemen paralı köpekler, o mu şampiyon yapmış, ben yaptım’larla geçen 18 sene ama şampiyon olamayınca, tukaka olup teneke bağlanarak yollanan teknik direktörler.
Gerektiğinde olayı kahve ağzından da aşağı çekip, tesislere karı atıyordu’lara kadar düşmüş söylemler ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 4-5 futbolcusundan birine futboldan anlamıyordu demeler.
Tercüman antremanlarda onun arkasından frikik atıyordu falan kısmı da işin kreması..
 
Ben inşaattan da futboldan anlarım, bu takımı babam da şampiyon yapar sözleri de kamera şakası değil gerçek!
Aziz Yıldırım göreve geldiğinde Galatasaray 93 yaşında bir kulüptü. O güne kadar aldığı kupa sayısı kadar kupayı da Aziz Yıldırım’ın 18 yıllık döneminde aldıysa Galatasaray, burada en büyük sorumlu sensin Aziz Başkan !!
aziz ersun2Sadece futbol değil, 1 numaralı kalen basketbolda bile, GS kadınlı-erkekli 3 Avrupa Şampiyonluğu apoletine sahipken, sende bu sayı sıfır!
Hüloğğğğ’cularca deniyor ki “sahaya çıkıp golü o mu atacak” ?. O atmayacak ama atacak kişiyi, kişileri o getirecek !
Zaten o top kaleden içeri girerse başarı O’nun, girmezse O ne yapsın zihiniyeti olduğu sürece bu kulüpte bir şey değişmeyecek..
Biat’çı güruhtan biri diyor ki; o gider ve başarısız olursak iki elim yakanda! 
– Peki Eyvallah, ya başarılı olursak ? 
Ona da cevap muhteşem; 
– Zaten Aziz Başkan herşeyi kurdu, gelene boş kaleye dokunmak kaldı, % 90’ı Aziz Başkan’a yazar başarının..
 Yani HEP O HAKLI !
Başkan diyor ki, Şu tesisleri 95’lerdeki haline bir bakın, nerden nerelere getirdim.
Eyvallah, harbiden de getirdin ama sanki 20 küsür sene önce sadece Fenerbahçe tesisleri viraneydi de, Gs’nin Bjk’nin tesisleri dünya standartlarındaydı!Stad, stad diyorsun hemen her takımda aynı kalitede var artık. Bursasından Konyasına , hatta Trabzonuna kadar. Tesis desen ha keza, o tesisler bırak Gs yi Bjk’yi, Cavcav’ın G.Birliğinde bile var artık..
 Mali yönden açık çok diyor. Nasıl olmasın ki ?? Sen zikimsonik adamlara 8-10 milyon euro bonservis verip al, elindeki 3-5 nadir değeri de bonservissiz yolla, olacağı bu.
Sadece bu sezon degil ha, senelerdir böyle maalesef…
aziz pereEn son örnek Caner. Yerine şimdi dünya parası verilip bir yabancı sol bek gelecek. Alışacak mı, başarılı olacak mı muamma.. Giderken de bi o kadar aldığı yanına kar kalacak.
İnsanların para kendi cebinden çıkmadı mı, arkadaş arasında Monopoly oynar gibi 3-5 Milyon euro’ları çöpe atması çok kolay oluyor galiba..
Kendi evine 3 kuruşa boya yaptıracakken 33 ayrı kişiden fiyat alan şahıslar, para kulübün kasasından çıktı mı ne kadar da bonkör oluyor bir anda ?
 
Bir inat uğruna senelerce tutulan ve 28 milyon euro’ya malolup bedavaya giden Guiza’lar, cart diye milyonlarca euro tazminat verilip yollanan hoca acaba kendi şirketlerinde çalışıyor olsa, denize çakıl taşı atar gibi sallanır mıydı bu paralar bu kadar kolayca ??
GFB’lilere sallıyor ya, paralı köpekler, kim ki taraftara para verip bağırtıyor, o en büyük şerefsiz ve FB düşmanıdır diyor ya. Aynı şeyi Anadolu FB’liler grubu için de söylüyor mu merak ettim mesela…
Bıktım bu Huloğğğ zihiniyetinden. Her konuştuğunda arkasında emme basma tulumba gibi kafa sallayıp, boyun fıtığı olacak yalaka güruhtan da..
Ayıp! Şimdiye dek çokça saçmaladı ama kupa gecesi kadar sacmalamamıştı hiç. Herhalde bir daha yaşanmaz diyordum,  yanılmışım..Bugün yine show yapmış.
– Başkanım Ersun Yanal? 
 
– O antrenmana karı getirdi, biliyorsun. 
 
 – Pereira’yı gönderecek misiniz ?
 
– Yerine gelecek kişinin şampiyon yapacağının garantisini ver göndereyim. 
 
aziz yildirim – Sonra diyecekler ki onu da gönderdi. Yerine biri gelecek, o zaman da keşke göndermeseydin diyecekler. 
 
– Yok, onun için demezler..
 
– Derler derler. 
 
-İsmail’i gönderince dediler mi ?
 
– Yok o kötüydü 🙂
 
-Gökhan Gönül 9 senede iki kere şampiyon yapmış..Ne yapmış ?
Adam sağbek  yahu, Cafu olsa ne yazar.. Peki o 9 senenin başkanı kimdi diye sorsam mesela!
Cezai ehli var mı şüpheli olan birinin 80 milyonluk ülkenin en büyük sivil toplum örgütünün başında olması ve yaklaşık 20 senedir devam etmesini geçelim, O isterse bir 20 sene daha hiçbir Allah’ın kulunun indiremeyecek olması laz fıkralarından da öte...
Çok şey yaptın, eyvallah.. İyi niyetinden ve Fenerbahçe’yi çok sevdiğinden de şüphem yok ama artık yeter! Allah aşkına, artık yeter!
Ben mi kimim ? 45 yaşında, O’nu eleştirme gafleti, tenezzülünde bulunanan Fenerbahçe düşmanı 40 senelik Fenerlilerden biri..
mail: bruno.monte@abcspor.com
twitter: @BrunoMonte1907

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

KONSANTRASYON

KONSANTRASYON  Geçen hafta Göztepe maçı sonrasındaki yazımda demiştim ki : ''Fenerbahçe sahaya bu şekilde çıkmamalı. Bu kadar konsantrasyonsuz oyuna başlamamalı''. Bugün...

DİRİLİŞ FENERBAHÇE

DİRİLİŞ FENERBAHÇE Kara yılan kıtır-kıtır kesilsin, at kazana fıkır-fıkır kaynasın, köpek dili, yarasanın kıkırdağı, çiyan kuyruğu, semender baş parmağı, kertenkele budu fıkırdayıp pişsin kazanda..Sonra biraz...

GALATASARAY İSTEDİĞİNİ ALIYOR

Kritik Alanyaspor galibiyeti sonrası Galatasaray, evinde BB Erzurumspor maçına çıktı. Maça beklenildiği gibi hakim olarak başlayan Galatasaray 3. bölge haricinde çok çok etkiliydi. Etebo ortasahada...

KESKİN VİRAJ

Keskin Viraj Ben kendimi bildim bileli, biz Fenerbahçelileri için hep bir kesin viraj vardır. Biz o keskin virajları da genelde hiç alamayız. Pazar günü oynanacak...

MAKYAJ DÖKÜLDÜ

MAKYAJ DÖKÜLDÜ Anadolu Efes karşısına çıkana kadar on galibiyet ard arda kazanılarak gelindi ve gerçekten kadro kalitesini aşan işler yapıldı. Nando ve Jan’ın performanslarını tamamlayan...

Benzer Konular