https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BEKO BASKETBOL LİGİ ANALİZİ

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANNormal sezonun bitmesine 9 hafta kala bu yılki başarısının artık bir tesadüf olmadığını gösteren Banvit ve çıraklıktan ustalığa 1 sezonda yükselme başarısını gösteren İtoudis bu yılın şu ana kadarki başarı hikayesi..Bu haftaki Fenerbahçe Ülker deplasmanında alabilecekleri bir mağlubiyet bile bence lideri değiştirmeye yetmeyecek , zira bu durumda bile 2 galibiyet farkı kalan hafta sayısı açısından fazla..

Bana göre yeri en garanti takım 2. sıradaki Fenerbahçe Ülker zira alttan gelen bi tehdit yok, öte yandan kim tehdit etsin ki Anadolu Efes mi Galatasaray Liv Hospital mı? Bu iki takımın genel hali haftada 2 maçı kaldıramayacak yorgun yaşlı boksörler gibi, biraz diş göstersen gardını almaktan başka çareleri kalmıyor.

Fenerbahçe Ülker Avrupada ve Türkiye Liginde belirgin bir istikrar yakalamış olsa da özellikle Türk oyunculara çok iş düşecek, öncelik burda Oğuz Savaş’ın durumu ve tabi ki Emir Preldzic. Bu arada Fenerbahce 22 Aralıktaki Karşıyaka yenilgisinden beri ligde yenilmedi, 2014 ‘un genel olarak Sarı Kanaryalara iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Düşme potasında bana göre ilk ayak belli oldu: Aliağa Petkim!. Bu seneki tek icraatı Galatasaray Liv Hospitali yenmek olan bu takım, artık değil Aliağa Rafinerisi, Gazprom destek olsa kurtulmaz!.
2. biletin durumu çok karışık ama benim ilk adaylarım Torku Selçuk Üniversitesi ve Mersin BSB.. Tabi bu bir zamanlar Talay Erker’in 3 ihtimalli maç deyip , maç bittiğinde nasıl bildim ama’ demesine benzemekle beraber, bu iki takımla aralarında sadece 1 galibiyet fark olan Olin Edirne ve bana göre bu yılın en büyük bombası Türk Telekom da adaylar arasında…
Zira bu kadar yıldız sayılabilecek adamı kadrosunda katan bu arkadaşların hatırladığım icraatlari içerdeki Pınar Karşıyaka , Galatasaray ve deplasmandaki Beşiktaş İntegral Forex galibiyeti..
Reklamları hafızamıza kazınan 2 takım olan Anadolu Efes ve Türk Telekom’un artık beyaz perdedeki başarısının sahaya da yansımasını bekliyoruz ama bence çok bekleriz..
Düşme hattından nispeten uzak Trabzon Medical Park’ın Play-off hedefi bence önümüzdeki yıl olmalı ama Mersin BSB ve TORKU ile arasında sadece 2 galibiyet var Karadeniz temsilcisinin.
Bu sene Eurochallange’da büyük bir başarıya imza atan ve bana göre bu bütçeyle çok iyi transferler yapan Royal Hali Gaziantep‘i ve Eurocuptaki artık tek temsilcimiz Aykon TED Kolejliler’i de tebrik etmek lazım.. Bu iki takımın bana göre düşme şansı SIFIR!.
PLAY-OFF konusunda ise ilk 7 takımın dışında 8. biletin sahibi bana göre özellikle içerde bu sezon iyi oynayan TOFAŞ olur.. Tabii ki bu takımı Avrupadaki temsilcilerimiz Aykon TED ve Royal Hali son ana kadar kovalayacaktır..

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular