https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BAYERN 17 YAŞINDAKİ KANADALI WONDERKID, ALPHONSO DAVIES’İ KAPTI

Okunması Gerekenler

Daha henüz 17 yaşında olmasına rağmen son iki yıldır, çıktığı her maç üzerine koyan, çok yetenekli, hızlı ve bir okadarda çalışkan, iyi futbol oynamaktan büyük zevk alan, mütevazı duruşuyla MLS teki tüm otoritelerin ilgi odağı olmayı başaran genç yıldız artık Alman devi Bayern Münich ile anlaşmaya çok yakın.

TSN raporuna göre, her iki taraf, şuanda Philedelphia’da kıtalararası turnuva için bulunan Bayern, Vancouver WhiteCaps yöneticileri ile birlikte Davies, oyuncunun tüm hakları için bonuşlarla birlikte, MLS in yeni rekoru olacak bir ücretle, yaklaşık 20 Milyon Amerikan Doları karşılığı anlaştı.

Bundan önceki rekor, bize pek yabancı olmayan 2011 yılında bir dönem Bursaspor formasıda giyen Josee Altidore’a ait. 2008 yılında Newyork RedBulls’tan henüz 18 yaşındayken İspanyol Villareal kulübüne 10 milyon Amerikan dolarına transfer olmuştu.

Kasım ayında 18 yaşını dolduracak olan Davies, sezon sonuna kadar suana kadar çıktığı 20 maçta attığı 3 gol ve 6 asistle oynadığı Vancouver WhiteCaps formasını giymeye devam edecek.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: ozkan.temur@abcspor.com

twitter: @oz_temur

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular