https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BATAN GEMİNİN MALLARI

Okunması Gerekenler

BATAN GEMİNİN MALLARI

Trabzonspor yeni standında ilk defa üç büyüklerden birisi ile karşı karşıya geldi. Artık stadlar o kadar birbirine benziyor ki… Hepsinin isimleri Arena, hepsinin mimarisi bir diğerinin kopyası. Eski ismi Atatürk olan stadlar yenilenince Atatürk yerini Arena alıyor malesef. Bir de garip bir koreografi Trabzon’ da. “Dik Oyna” Nasıl bir mesaj vermek isteniyor acaba…

Trabzon ligin fizik olarak en diri, en çok koşan, en çok top kazanan takımlarından. Galatasaray’ın işinin zor olacağı zaten belliydi. Nitekim öyle de oldu. Trabzon, Galatasaray’ a top göstermedi. Pozisyon bile bulamadan ilk yarı tamamlandı. Trabzon’ un da öyle çok fazla pozisyonu olmadı ama Galatasaray defansı öyle titrek, öyle güvensiz bir görüntü veriyor ki, sanki her atak gol olacakmış gibi geliyor insana. Defans üçlüsü birer canlı bomba. Her an patlayacak gibi. O Cavanda’nın bu takımda ne işi var? Sen yapma bari Tudor. Riekerink kadroya bile almıyordu bu adamı. Fizik gücü yok, teknik yok, akıl yok ?

Trabzon biraz çekinmiş olsa gerek çok fazla üstüne gitmedi Galatasaray’ın. Yoksa ikinci gol kesin gelirdi. Galatasaraylıları çıldırtan ilk yarı karambol ve yine pozisyon hatası bir golle 1-0 bitebildi.

İkinci yarı yine dağınık, ne yapacağını bilmez bir Galatasaray vardı. Trabzon 49.dakikada 2-0’ı bulduktan sonra çok rahatladı. Artık bu bana yeter mantığı ile oyunu biraz daha kontrol altında tuttular. 65.dakikada Uğur’un kırmızı kart görmesi ile 10 kişi kaldıktan sonra, Josue’nin girmesiyle Galatasaray oyunu ancak dengeleyebildi. Rodriguez’in oyuna girmesi de hücumda zenginliği getiremedi. Eren olmayınca hücum organizasyonları bir türlü şekil alamıyor. Galatasaray’ın bugün itiraz edebileceği tek pozisyon vardı. O da Rodriguez’in şutunda topa yapılan elle müdaheleye devam denmesiydi. Hakem görmedi. Gerçi bu görmemezlik hep Galatasaray’a denk geliyor. Bu tip ucuz mazeretlere sığınılmamalı zaten.

Bir deplasman maçında daha, kötü futbol, yanlış oyuncu seçimleri, kaybedilen 3 puan derken, az sayıda da olsa taraftar veryansına devam etti. “Yönetim İstifa” Bundan sonra da artarak devam edecek. Karadeniz’de batan bu gemiyi artık yüzdürebilecek bir yönetim ve teknik adam lazım.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular