https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BATALLA VARSA SIFIR SIKINTI  

Okunması Gerekenler

aydin bicerDaum ve dönemin başkanı Erkan Körüstan ile yaşadığı sorunların ardından önce kadro dışı bırakılan, ardından Çin Kulübü Beijing Guoan’a transfer olan Batalla’nın dönüşü eski performansını aratmadı.

eses bursa 2Geldiği günden bu yana takımda etkisini hissettiren Pablo Martin Batalla, yaşanan uzun süreli aranın ardından ilk golünü Eskişehirspor ağlarına gönderdi. 847 gün önce oynanan Fenerbahçe karşılaşmasında Bursaspor forması altında son golünü atan Batalla’nın Eskişehirspor ağlarına gönderdiği gol usta işiydi. Batalla’nın attığı muhteşem gölü izlemek benim için müthiş keyifliydi ama Samet Aybaba’nın yerinde olmak istemezdim. Eminim ki keşke Pablo olmasaydı diye düşünmüştür.

Dünkü maçın kısa ve net özeti  atanın ve tutanın becerikli olunca galibiyet te kendiliğinden geliyor. Harun’un 90.dk da İrfan’ın örümcek ağlarını alırcasına attığı firikiği çelmesi 3 puan için son noktayı koymaya yetti. 180 dk’dır kalesini gole kapatan genç eldiven güven vermeye devam ediyor.

eses bursa 1Maçın en kötü ismi Traore oyundan çıkarken yaptığı hareketin faturasını ağır öder bence. Hamza hocanın bir daha kendisine forma vereceğini düşünmüyorum. Dün ara transferde geldiği günden beri ilk defa sahada olan Jem Karacan bana göre tam bir görev adamı. Mutlaka Bursaspor’a katkısı olur. Ne de olsa kariyerinde Premier lig var.

Taftara da ayrıca bir parantez açmak lazım maç Cumartesi saat 16.00’da olmasına rağmen kendilerine ayrılan kısmı hınca hınç doldurdular. Başlama düdüğünde bitiş düdüğüne kadar inanılmaz bir itici güçtüler. Sözün özü Bursaspor bana göre 6 puanlık bir maçı kazanarak rahat bir nefes aldı.Komşu Eskişehir ise düşme hattından uzaklaşma adına çok önemli bir 3 puan kaybetti. İşin üzücü olan tarafı bu kadar büyük seyirci potansiyeli olan bir şehir takımın düşecek olması. Yine de inşallah biz yanılırız da Eses düşmez. Bursaspor önümüzedeki hafta Rize’den alacağı bir 3 puanla tamamıyla rahatlar.Başlıkta yazdığımız gibi BATALLA VARSA SIFIR SIKINTI.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : aydin.bicer@abcspor.com

twitter : @aydinbicer1972

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular