Cuneyt_Dirican (1)Başlık Yok 

Ne maçtı ama. Taraftar yerinde duramadı. Ronaldo’lu Real Madrid,  Drogba’nın topuk golünden sonra panikledikçe tribünler dalgalandı. O günlerden bu günlere.

Sağ açık Sabri Reis golü attı. Hepsi o kadar. Lazio maçının özeti bu. Takımda Chedjou, Donk, Balta ile üç stoper var. Sneijder o mevkiden topu alıp çıkarmaya çalışıyor. Ama kime, hava topu atsan Umut yok, ofsayta düşelim desen Burak yok. Podolski desen çakılı Lazio defansında ne yapsın. Koray iyi top atıyor, nokta atış ayağa ama kanat yok. Bir aralar Victoria vardı solda, o bile daha çok kaçardı kanattan.

gs lazio 1Takım hep pas yapıyor ama enine. Çünkü kaçacak bir Olcan veya Yasin yok. Oyuncu değişikliği bir türlü gelmiyor. Düşünün kenarda ısınan Umut ve Olcan sıkıldılar, ısınmayı bıraktılar. Rodriguez ve Linnes gibi orta saha ve kanatta oyuncu yok. Sağ açık Sabri Reis. Duran top kazanıyoruz, takımda Sneijder var, vuruş yapsın diye Sabri’ye pas açıyorlar. Donk kötüydü evet ama kime top atsın, kaptan ondan daha kötüydü. Bu maçı yorumlamak için bu kadar cümle çok bile.

15 Eylül 2015 tarihli yazımızda dediğimiz gibi “Zor dostum zor”. Stad hala aynı, şehrin içindeki stada gidebilmek için sıkı mücadele vermek lazım. 70.nci dakikada stadı terk ettik. Hem trafiğe kalmayalım diye, hem de ısınan yedekler bile ümidi kesmiş, taraftar niye kesmesin. Bu sezon uzun bir aradan sonra yine stadda maç seyrettik, abartmayalım ama Survivor ile Kolkola Kupası daha heyecanlı.

Avrupa’nın kralı olduğumuz günlerden Avrupa maçlarında sıkıldığımız günlere… Başlık nasıl olsun ki!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

CÜNEYT DİRİCAN

mail : cuneyt.dirican@abcspor.com

twitter : @istanbulekolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz