https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BALLIKIZ ve SERDÜMEN, YETMEZSE FARİLYALI

Okunması Gerekenler

9 koşu çift altılı, yetmezse Diyarbakır, gece de boş geçmesin diye bir de Adana.

TJK belli ki pazar günlerini iyi değerlendirmek, hazır milletin izin günü, bir de ekonomik şey var (yasak ya söylememiz!) herkes parayı saldırsın diye 3 hipodroma program koymuş.

İlk deneme geçen haftaydı, tutarsa yakında geceyarısı biz casinocular için ağırlıklı bir programda sıkıştırırlar.. Latifeler bir yana İSTANBUL’da 15.15’te 1.altılı ile, saat 17.00’de 2.altılı ganyanla başlayacak Veliefendi yarış günü saat 19.30’daki Rumelihisarı koşusuyla bitecek.

9 koşunun içinde şüphesiz sezonun Araplar için en önemli klasiklerinden 2800 metre cim pistte koşacak VELİEFENDİ koşusu heyecanı katlayacak. Yaptığımız çalışmalar ve duyduklarımızla sizler için 3 tek çıkarttık.

Umarım kalbimize göre biter yarışlar.

1.koşu..ilk 2 yarısında göz okşayan APERA verdiği 74 günlük arayla bende biraz kuşku yarattığı için AGF de yüksek çıkacak da olsa, ben yanına ilk startındaki 2.liğiyle; 4 RAMPARE ve O.Yalçın ekürisinin matador jokey tercihiyle 6 THE POWER..(1/4/6)..

2.koşu..Son koştuğu yarıştaki 2.liğini bu gurupta tatminkar gördüğüm 2 no BALLIKIZ bankom.

3.koşu..Prof Aziz Ergin adına düzenlenen KV/7 3 yaşlı dişi İngilizlerin mücadelesinde, son 3.lüğü ile geçen yılki formuna yaklaşan RUN FOR DERYA, kaçıp bitirebilecek mi. TIME TO SAY GOODBYE ile ilk startını gösterişli kazanıp, 2.sinde talihsizlik yaşayan, ne de olsa efsane WANETA’nın ahırdaşı TATANKA’yı ayıramadım.

4.koşu (2.altılının ilk ayağı). Öyle bir yarış ki, 3 yaşlı İngilizlerin handikap 16 1600 metre cim yarışı. Kimle konuştuysam en az 6-7 at şanslı diyor. Ama altılıda altın bir kural vardır.. Diyelim 8 at mı koşuyor, yarıdan bir fazla yazıyorsan kapatacaksın. Hepsi kısacası burası!

5.koşu..Veliefendi koşusunda taylığından beri hep ekmeğini yediğim, kısa uzun hep başarılı olan, O.Yıldırım’la da iyi uyum sağlayan 10 SERDÜMEN siz ABCSPOR yarış okuyucularına 2.bankom. Çok at yazalım, 2800 metre, at bu şişer mişer diyenlere, bu mesafe tecrübesi olan ve uzunu bambaşka koşan 1 ALTINCI HİS, bu sezon hep bir alt guruplarda yıpranma dan bu koşuya hedef yapan SERHANTAY ve S.Kaya nın tercihiyle YETİM AHMET.

6.koşu..1.altılının kapanışını yapacağımız bu koşuda, istikrar abidesi ALSANCAKLI ile hafta içi koşusuna inanmadığım BAWEPIR ayrımsız yazılmalı. Kaizbert kanı taşıyan ve 6 gün önce Bursa’da 14 lira ganyanla kupon bıraktırmayan GÜLDÜR GÜLDÜR, tatlı sürprizimdir.

1.ALTILI TAHMİNİM..(1,4,6)..(2)..(1.4.8)..(Hepsi)..(10)..(1.2.3).

7.koşu..3 yukarı İngilizlerin VALA SİDAR koşusunda, önde bir BEHRAMKALE bir BOTAN VADİSİ kafayı bırakmayayım tasasıyla birbirlerine pres yapacak ve düzlükteki etkili sprintiyle 5 nolu FARİLYALI fişi çekecek diyorum. 3.bankom.

8.koşu. İlk yarışındaki başarılı 2.ligi sonrası, daha da geliştirdiği formuyla 2 nolu COMANDAT ilk atım. S.Kaya faktörüyle 5 nolu SALAZAR ile ilk 2 startıyla üstündeki fazlalıkları atan, hafif kilo avantajıyla (52 kg) BENARES daha sonra şans verdiklerimdir.

9.koşu.(2.altılının son ayağı)..Rumelihisarı koşusu ile yapacağımız kapanışta, nasıl Antep’in meşhur çorbası Buryan çorbadan bir tık fazlaysa, 1 nolu DERİNSULTAN bu gurubun bir adım önünde ve kafa atımdır. Son kazanabileceği yarışı, düzlükte nasıl bir hastalıksa jokeyinin gözlüğüyle, orasıyla burasıyla oynaması yüzünden kaybeden 7 nolu ÖNCUPINAR rakibi olup, bu iki atLA yeterli olmayanlar hepi topu 8 at, kapatın o zaman derim!

2.ALTILI TAHMİNİM.. (Hepsi)..(10)..(1.2.3)..(5)..(2.5.7)..(Hepsi).

Hepinize keyifli, mutlu, bol şanslı pazarlar..

Çarşamba yarışlarında buluşmak üzere..

mail: iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular