BABAMEVLÜT-UCANOĞLU PATLAMIŞ MISIR…

Okunması Gerekenler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

ISKENDER GENCTürk yarışçılığının en önemli klasiklerinden biri olan TBMM koşusu yarın ANKARA 75.YIL hipodromunda saat 16.30 da koşulacak.

Birincilik ödülünün 700 bin tl olduğu bu önemli derbiyi sizler için mercek altına alalım ve ABCSPOR da bundan böyle GAZİ MUSTAFA KEMAL’in dediği gibi Modern toplumlar için sosyal bir ihtiyacı yerine getirelim istedik.

Artık önemli koşular arefesinde ,bu sütunlardan sizlere yorumlayacağım..

1600 metre çim pistteki bu koşunun istatistiki bilgilerini tekrar yazmama gerek yok diye düşünüyorum çünkü dün ki TRİPLE CROWN başlıklı yazıda fazlasıyla var.

Biz isterseniz bu koşuya katılan atları tek tek inceleyelim..

1.AKARÇAY…Son 23 nisan koşusunda ki 3.lüğü ve çim piste yatkınlığı ile az da olsa şansı olsada bugün için bu gurupta işi çok zor..

2.BABAMEVLUT…Uzun aradan sonra koştuğu 2 yarışla istenilen formu yakalayan ve yarış hayatında koştuğu yarışları yüzde 95 ,ilk ikide bitiren şampiyon ,şampiyon jokeyiyle benim favorimdir.

3.BURKAL..Geçen yıl bu koşuyu 5.tamamlayan KARAKEMAL-BAGDAGÜL orjinli Burkal yarışçılık tabiriyle ters bir at ama ben bugün gücünün bu guruba yetmeyeceğini düşünüyorum.

.4..DARFUR..Bu koşuların aranılan sınıf safkanı ,bir GÜLERCE klasiği DARFUR eski havasında tam olmasa da günün tatlı sürprizini yapabilir..

5.GELİBOLU..Arap yarışçılığında TUNCA, ALBATUR, KAFKASLI, TURBO, ONURKAAN neyse yaşayan efsane GELİBOLU da O’dur.!

9 yaşında sahibine 4 milyon tl gibi toplamda ödül kazandıran şampiyona bir çarpı atılırsa kuponlarda fena olmaz.

6.HİSARBEY..Survivour ERHAN YAVUZ’la start alacak çimin kaçak atı,temposunu bozabilecek TANATAR faktörü yüzünden bugün için işi zor görünenlerden.

7.KARAÜZÜM…Çimin başarılı ve formda ismi, A.ÇELİK yani ideal piloyuyla ,sonlarda atacağı sprintle favorilere zor anlar yaşatabilir.

8. KIBRISLI,9.ŞAHPAZLI,10,TANATAR… Bu üç isme bu gurupta şans tanımıyorum.

11.UÇANOĞLU… Tartışmasız BABAMEVLUT’un en ciddi rakibi. Geçen yıl kazanıp,protesto neticesinde 2.liğe atılmıştı.188 gün ara verse de iddaalıdır.

12.YALNIZEFE..Yaşadığı talihsizlikler yüzünden eski gücünde değil!

13.BAŞSEKLAVİ ve 14.KURTÇABEY.. Abilerinin yanında bence formalarını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklardır..

Kısacası;

..BABAMEVLÜT

..UÇANOĞLU, GELİBOLU

..DARFUR, KARAÜZÜM..

ATLARIN HEP AYAKLARININ DÜZ BASMASI DİLEĞİYLE…

iskender.genc@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Önceki İçerikMADRID MASTERS 2014
Sonraki İçerikMANCINI Mİ LUCESCU MU?

Son Haberler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge Mendes. Gestifute'nin sahibi olan Portekizli menajerin...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff Institute’da idim. Okulda akademisyenler ile...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

Benzer Konular