https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BABAMEVLÜT-UCANOĞLU PATLAMIŞ MISIR…

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCTürk yarışçılığının en önemli klasiklerinden biri olan TBMM koşusu yarın ANKARA 75.YIL hipodromunda saat 16.30 da koşulacak.

Birincilik ödülünün 700 bin tl olduğu bu önemli derbiyi sizler için mercek altına alalım ve ABCSPOR da bundan böyle GAZİ MUSTAFA KEMAL’in dediği gibi Modern toplumlar için sosyal bir ihtiyacı yerine getirelim istedik.

Artık önemli koşular arefesinde ,bu sütunlardan sizlere yorumlayacağım..

1600 metre çim pistteki bu koşunun istatistiki bilgilerini tekrar yazmama gerek yok diye düşünüyorum çünkü dün ki TRİPLE CROWN başlıklı yazıda fazlasıyla var.

Biz isterseniz bu koşuya katılan atları tek tek inceleyelim..

1.AKARÇAY…Son 23 nisan koşusunda ki 3.lüğü ve çim piste yatkınlığı ile az da olsa şansı olsada bugün için bu gurupta işi çok zor..

2.BABAMEVLUT…Uzun aradan sonra koştuğu 2 yarışla istenilen formu yakalayan ve yarış hayatında koştuğu yarışları yüzde 95 ,ilk ikide bitiren şampiyon ,şampiyon jokeyiyle benim favorimdir.

3.BURKAL..Geçen yıl bu koşuyu 5.tamamlayan KARAKEMAL-BAGDAGÜL orjinli Burkal yarışçılık tabiriyle ters bir at ama ben bugün gücünün bu guruba yetmeyeceğini düşünüyorum.

.4..DARFUR..Bu koşuların aranılan sınıf safkanı ,bir GÜLERCE klasiği DARFUR eski havasında tam olmasa da günün tatlı sürprizini yapabilir..

5.GELİBOLU..Arap yarışçılığında TUNCA, ALBATUR, KAFKASLI, TURBO, ONURKAAN neyse yaşayan efsane GELİBOLU da O’dur.!

9 yaşında sahibine 4 milyon tl gibi toplamda ödül kazandıran şampiyona bir çarpı atılırsa kuponlarda fena olmaz.

6.HİSARBEY..Survivour ERHAN YAVUZ’la start alacak çimin kaçak atı,temposunu bozabilecek TANATAR faktörü yüzünden bugün için işi zor görünenlerden.

7.KARAÜZÜM…Çimin başarılı ve formda ismi, A.ÇELİK yani ideal piloyuyla ,sonlarda atacağı sprintle favorilere zor anlar yaşatabilir.

8. KIBRISLI,9.ŞAHPAZLI,10,TANATAR… Bu üç isme bu gurupta şans tanımıyorum.

11.UÇANOĞLU… Tartışmasız BABAMEVLUT’un en ciddi rakibi. Geçen yıl kazanıp,protesto neticesinde 2.liğe atılmıştı.188 gün ara verse de iddaalıdır.

12.YALNIZEFE..Yaşadığı talihsizlikler yüzünden eski gücünde değil!

13.BAŞSEKLAVİ ve 14.KURTÇABEY.. Abilerinin yanında bence formalarını en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklardır..

Kısacası;

..BABAMEVLÜT

..UÇANOĞLU, GELİBOLU

..DARFUR, KARAÜZÜM..

ATLARIN HEP AYAKLARININ DÜZ BASMASI DİLEĞİYLE…

iskender.genc@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular