https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AVUSTRALYA’DA AÇIKTA SERENA vs VENUS.. 14 YIL SONRA İLK KEZ…!

Okunması Gerekenler

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık tek kadınlarda finalin ismi belli oldu. Serena vs Venus..

Serena Williams, yarı finalde 34 yaşındaki Hırvat rakibi Mirjina Lucic karşısında zorlanmadı ve 50 dakika sonunda korttan 6-2 ve 6-1’lik setlerle galip ayrıldı.

Serena Cumartesi sabahı Avustralya’da şampiyonluğuna ulaştığı taktirde, 4. turda elenen son şampiyon Alman Angelique Kerber’den de Dünya 1 numarası apoletini geri alacak.

Venus Williams ise vatandaşı Coco Vandeweghe karşısında 6-7, 6-2 ve 6-3’lük setlerle 2-1 galip gelerek 14 yıl sonra Melbourne’de ikinci finaline ulaştı.

Venus aynı zamanda Avustralya Açık’taki en yaşlı kadın finalist (36) oldu.

2 yıldız raketi 28.kez karşı karşıya getirecek maç öncesi; Serena’nın ablasına karşı 16-11’lik üstünlüğü var ve ikilinin son olarak karşı karşıya geldiği AO Grand Slam finali olan 2003, Serena’nın zaferiyle sonuçlanmıştı.

Bu arada en son Major turnuva şampiyonluğu 2008 Wimbledon olan ve kariyeri boyunca 5 kez Wimbledon, 2 kez da Amerika Açıkta şampiyonluk kazanan Venus’ün, Avustralya Açık zaferi bulunmuyor!

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular