https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TUGAY KUTLU’DAN 8 OCAK URFA VE İZMİR YARIŞLARI

Okunması Gerekenler

MAÇ PLANI

MAÇ PLANI Maç öncesi röportajda Kokoskov’a kazanılan Cska maçı sorulunca, biz o maçı geride bıraktık her maç için bir planımız...

41 KERE MAŞALLAH

Hey 15'li türküsü var mesela, düğünlerde falan da zaman zaman çalınır, neşeli gibi görünür ama aslında hiç de öyle...

HOCA BÖYLE İSTİYOR

Tam 1 hafta önce iyi oynayarak Ankaragücü'nü yenmiş, Mesut Özil coşkusuyla bulutların üstüne çıkmıştık. Çoğumuz şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamıştı...

 

tugay kutlu22Dünkü Adana Tahminlerimde geniş kuponda altılıyı yakaladık. Sürpriz beklediğimiz yerlerde özellikle 2. ayakta 11 numara ile koşan ALMİLA 29,35 ganyanla koştu ve yarışı son anlarda kaybetti, yine 3. ayakta güvendiğim safkanlardan 4 numaralı ZİRVECAN ‘da 7,70 ganyanla koşup, koşuyu son metrelerde kaybetti. Bu 2 safkan biraz daha dayanıp yarışı kazanabilselerdi ALTILI hayli yüklü bir miktar verecekti. Tutturduğumuz altılı 570 TL ikramiyesiyle bir nevi teselli ikramiyesi gibi oldu. Yorumlarıma bakarak oynayıp tutturanlar güle güle harcasınlar.

 

Bugünkü İZMİR ve URFA yarışları için tahminlerimi aşağıda görebilirsiniz. Özellikle akşam koşulacak devirli URFA yarışları için son dakika bilgilerini, öğlenden sonra sitemize girebiliriz. Sitemizi her dakika takip etmenizi öneriyorum.

 İZMİR TAHMİNLERİM

 1.AYAK: Gece yarışlarına alışık olduğumuz İzmir’de bugün altılı saat 15.00 de başlayacak. İlk ayakta son 2 yarışını aynı binicisiyle kazanan WE LUCKY DAY (3) iyi durumunu muhafaza ediyor. Bu koşuda benim favorim. BAHAMA MARTISI (8) ve BARABULKA (5) favori eksik koşarsa devreye girebilecek ilk safkanlardır. Bu koşuda KIZIL BULUT (6) ve HAPPY VALENTINE (2)sürpriz yapmaya, dün ADANA yarışlarında 2 yarış kazanma başarısı gösteren V.KIZMAZ ile bu yarışa girecek olan MISS QUEEN (1) bombayı patlatmaya çalışacaktır.

2.AYAK: Aynı jokeyi ile start aldığı son 3 yarışından  ikisinde 1. olan ARKASI GELDİ (4) birinciliklerine bir yenisini ekleyebilir. Tek rakibi istikrarlı yarışlar yapan LÜTFİ BEY (3) olur. bence bu iki safkan bu yarış için yeterli olacaktır.

3.AYAK: rakiplerine göre kilo avantajıyla koşacak olan ve formunu arttıranSERCANBEY (3) favorim. KARATAŞ ile start alacak olan RIVER MAAS (2) ve HÜSNALIM (6) favori eksik koşarsa devreye girebilecek ilk safkanlardır.

4.AYAK: İzmir pistini seven GÜMBÜRGÜMBÜR (2) adı gibi bu yarışta gümbürgümbür gelecektir. Günün en güvenilir safkanı olarak kuponuma banko olarak yazacağım.

5.AYAK: Çalışmalarında adeta uçan RÜZGAR ETO (4) bu yarışta favorim. KARATAŞ ile koşacak ES ES RUNNER (5) ve yaklaşık 6 aydır start almayan ve daha önce 4 kez birlikte start aldığı ES ES RUNNER’I her defasında geçme başarısı göstermiş olan KULOĞLU (6) favoriye sert rakip olacak safkanlardır.

6.AYAK: İstatistiklerin öyle böyle değil bombaların bombasının patlayacağını gösterdiği bu koşunun kapatılmasından yanayım.

Altılı kuponum:

1.ayak: 3-8-5-6-2-1

2.ayak: 4-3

3.ayak: 3-2-6

4.ayak: 2

5.ayak: 4-5-6

6.ayak: HEPSİ

KUPON TUTARI: 90,72.-TL

 

 URFA TAHMİNLERİM

 Bugün URFA yarışlarında Pazartesiden devreden URFA ikramiyesiyle birlikte  dağıtılması beklenen muhtemel ikramiyenin 4 milyonun üzerinde olması bekleniyor. Umarım biz de bu ikramiyeden payımıza düşen iyi bir miktarı almayı başarırız.

Günün tahminlerine gelince;

 1.AYAK: Yaşı ilerlemesine rağmen EKÜRİ avantajıyla koşacak olanSERVETKAYA (2) bu koşuda favorim. Formda jokeyi ile start alacak olanSATIROĞLU (8) ve GÖKHANINOĞLU (4) favoriye sert rakip olacak ilk safkanlardır. İstikrarlı koşan HÜCUMCAN (1), BEKMEZKAYA (3) ve SELAM KIZ (9) sürpriz yapmaya çalışacaklar.

2.AYAK: GOBAK OĞLUYAM (6) iyi hazırlıklarını yarışa taşıyabilirse potayı önde geçen safkan olabilir. Eküri avantajıyla koşacak olan BİRCANKAYA (8)başarılı jokeyi ile favoriye ilk rakip olacak safkandır. BİLBAY (1), AKDAĞ ATEŞİ (7), BURAĞIM (9) ve WIN RIVER (10) sonraki şanslı safkanlar olacaktır.

3.AYAK:  KERSEN KIZI (7), BİNBİR GECE (2), HANZADEGÜL (5), KAMÇİYA(6), APPLE (1) ve bu koşu ile yarış hayatına başlayacak olanLEGENDARY QUEEN (8) ayrım yapılmadan kuponlarda bulunmalıdır.

4.AYAK: İyi durumunu yarışa taşıyabilirse MOGADO (3) bu yarışı kazanacaktır. Ben günün sığınılabilecek tek safkanı olarak görüyorum ve kuponuma banko olarak yazacağım.

5.AYAK: Form durumunu koruyan CAMUZAĞA (4) bu koşuda favorim. Diyarbakır’da arkaarkaya 3 yarış kazanan PEKKURT (10), yine ilki URFA, sonraki 2 yarışı ADANA’da olmak üzere 3 birincilik alan KOLBASTI (7) yine aynı jokeyi ile koşuya asılacaktır. Bu 3 safkanın birden olası kötü koşması halindeALZENGİNOĞLUM (3) , UÇBEYİ (12) MIRAZBATUR (9) sürpriz yapmaya çalışacak olan safkanlardır.

6.AYAK: Hazırlıklarını çok beğendiğim LAST SPARTAN (6) bu koşuyu kazanmaya en yakın safkandır. Küçük kuponlara 2. tek olarak öneriyorum.  Geniş kupon yapanlara SEL SEBİL (3) , FAST FRIEND (2), JUNON (12) ve UNSTOPPABLE (4) öneriyorum.

EKONOMİK altılım:

1.ayak: 2-8-4-1-3

2.ayak: 6-8-1-7-9

3.ayak: 7-2-5-6-1-8

4.ayak: 3

5.ayak: 4-10-7-3-12

6.ayak: 6

Kupon Tutarı: 30.-TL

GENİŞ altılım:

1.ayak: 2-8-4-1-3-9

2.ayak: 6-8-1-7-9-10

3.ayak: 7-2-5-6-1-8

4.ayak: 3

5.ayak: 4-10-7-3-12-9

6.ayak: 6-3-2-12-4

Kupon Tutarı 259,20.-TL

tugay.kutlu@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

MAÇ PLANI

MAÇ PLANI Maç öncesi röportajda Kokoskov’a kazanılan Cska maçı sorulunca, biz o maçı geride bıraktık her maç için bir planımız...

41 KERE MAŞALLAH

Hey 15'li türküsü var mesela, düğünlerde falan da zaman zaman çalınır, neşeli gibi görünür ama aslında hiç de öyle değildir, hüzünlüdür. 15 yaşında cepheye...

HOCA BÖYLE İSTİYOR

Tam 1 hafta önce iyi oynayarak Ankaragücü'nü yenmiş, Mesut Özil coşkusuyla bulutların üstüne çıkmıştık. Çoğumuz şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamıştı bile. Ardından etkisiz kaldığımız Sivas...

ŞAKASI YOK

ŞAKASI YOK Kalitesi az, mücadelesi çok ligimizde herkes herkese çelme takabildiği için son sezonlarda şampiyon olan takımların puan ortalaması 2,1 – 2,2 aralığında kalıyor. Gerçi...

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ Ligin ilk yarısının son karşılaşmasında Dolmabahçe'de Karakartal'ın konuğu İzmir ekibi Göztepe'ydi. Başarısız geçen bir sürecin sonunda hocasıyla yolları ayıran Göztepe'de Ünal...

Benzer Konular