https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ASRIN MAÇINI MAYWEATHER KAZANDI

Okunması Gerekenler

Tüm dünyanın merakla beklediği ve ‘yüzyılın boks maçı’ olarak tanımlanan müsabakanın galibi, Manny Pacquiao’yu 12 raunt sonunda sayıyla yenen Floyd Mayweather Jr oldu.

ABD/ Las Vegas kentindeki MGM Grand Garden Arena’da oynanan müsabakada Mayweather, Filipinli rakibi Manny Pacquiao’u 12 raunt sonunda üç hakemin de ortak kararıyla yendi.

Hakemlerin puanlaması 118-110, 116-112 ve 116-112 şeklinde Mayweather lehine oldu.

Böylece ‘The Money (Para)’ lakaplı Floyd Mayweather Jr, Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerinin hepsinin birden sahibi oldu.

Namağlup unvanını sürdüren 38 yaşındaki Mayweather 48 maçta 48 galibiyete ulaşırken, 36 yaşındaki rakibi Pacman lakaplı Pacquiao ise 65 maçlık profesyonel kariyerindeki 6. mağlubiyetini almış oldu.

Maçın geneline saldıran Filipinli boksör, savunmada kalıp kendini savunan da Mayweather oldu ama isabet sağlayan vuruşlar Amerikalı’dan geldi.

Şimdi Mayweather için 49/0’lık Ricky Marciano rekorunu egaleye sadece 1, geçmeye de 2 karşılaşma kaldı.

Dünyanın en çok kazanan sporcusu ‘The Money (Para)’ lakaplı Mayweather bu maçtan 150 milyon dolar, 36 yaşındaki ( Pac-man ) Pacquiao ise 100 milyon dolar kazandı.

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular