https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

AŞK İLE SEVDA ARASINDAKİ FARK

Okunması Gerekenler

Aşk ile sevda arasındaki fark nedir diye sormuşlar bilgeye; Aşk hevesin geçene kadar, sevda da nefesin yetene kadardır oğul demiş.. 7 haftanın ardından, hem de Fenerbahçe futbol tarihinin en kötüsü olmaya aday bir 7 haftanın ardından Fenerbahçe tribünlerindeki coşku  bence sevdanın tarifiydi.. Uzun zamandan bu yana böylesine istekli bir Fenerbahçe görmemiştim, ilk 30 dakika için konuşuyorum.. Protestolara sırıtarak yanıt veren starlardan ve ruhuyla mücadele eden fiziksel engelli futbolculardan gelen mesajlar doğru algılanmıș belli ki..

Aykut Kocaman enteresan bir şekilde Janssen’i kulübeye çekip Soldado’yu tercih etmiş.. Çok yanlış bir karar değil tabii, bir tercih ve bu maçta tuttu.. Bir diğer değişiklikse Dirar ‘ın sağ iç gibi oynamasıydı ki; bu kimsenin aklına gelmemişti bugüne kadar ve bu maçta yine tuttu.. Maçın başındaki 4-3-3 şablonu da başka bir yenilikti.. Sağlı sollu gelen ataklar, duvar pasları, ikiye birler neticesinde gelen tek vuruşlar derken Fenerbahçe 30 dakikada 3-0 yaptı ve işi bitirdi.. Bundan sonrasını yazmaya da gerek yok zaten.. Fenerbahçe adına anlatılabilecek bir şey yok.. Yetenekli oyunculara sahip olmak iyi takım olmak anlamına gelmiyor.. Bunu gördük zamanında.. Fenerbahçe çok yetenekli oyunculardan kurulu bir kadroya sahip değil ama iyi bir takım olabilir..

Bugüne kadar bunu yazdık ve eleştirdik hocayı.. Sağcı mı, solcu mu olduğun da önemli değil, muhafazakar mısın, devrimci misin? Bu önemli.. Devrimin sağı solu olmaz, yenilik yahu bu.. Aykut Kocaman hayranlarının Aykut Kocaman hayranı olmasının ardındaki bir numaralı sebepten dolayı yazıyorum bunları, enteresandır; adamın siyasi görüşünü  deklare ettiği falan da yok.. Bugün Aykut Kocaman bir devrimci gibi hareket etti ve benim takdirimi kazandı, sizleri bilmem.. Çok fazla eleştirecek detay bulmama rağmen Soldado tercihi ile risk alması, Dirar’ın pozisyonunu değiştirmesi, bir şeyleri denemesi önemli idi.. Yaptı değişimi ve kazanan o oldu..

İkinci yarıda oyun şablonunu değiștirdi ve normaline döndü, kalesinde golü de gördü gerçi ama ilk yarıda bir şeyleri denedi sonuçta.. Öte yandan formu giderek yükselen Ozan hem güzel bir futbol oynadı hem de gol attı.. Hasan Ali de öyle.. Bunlar önemli şeyler.. Özellikle Ozan değerli bir parça.. Yaptığınız değişimler her zaman tutmaya da bilir, bu ayrı konu.. Bugün Malatyaspor da oldukça kötüydü bunu da yazmamız lazım.. Maalesef ortada bir gerçek var ki; liderle aradaki puan farkı hala 8..Fark 10’u aştı mı büyük ölçüde bu iş biter..

Bugünki istekli oyunda aradaki puan farkının da önemi vardı mutlaka ama unutulmamalı ki sarı-kırmızı renkler Fenerbahçeli futbolcularda kırmızı bez parçası görmüş boğa etkisi yaratmıştır hep.. Haftaya Toki’de hayat memat meselesi denilecek bir maça çıkacak Fenerbahçe.. Fenerbahçe yenilirse bu lig burada biter ama bugün ilk yarıda oynanan futbola dayanarak söylemiyorum, bu iş başka bir yerde bitse bile o stadyumda bitmez..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular